Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7124
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wygodniej używanymi

Czwartek, 28 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 28 czerwca 2007, 11:27
Autor: DOB
Jelenia Góra: Wygodniej używanymi
Fot. DOB
O cztery autobusy wzbogaci się Miejski Zakład Komunikacyjny.

Będą to pojazdy firmy MAN o sporej pojemności, 100 miejsc każdy. – To autobusy używane, gdyż na nowe nas nie stać, ale są w bardzo dobrym stanie. Najpóźniej w lipcu powinny przyjechać do nas z Poznania – mówi dyrektor Marek Woźniak.

Jak twierdzi, autobusy te będą jeździły przede wszystkim na długich trasach oraz w godzinach wzmożonego ruchu. Niestety, nie oznacza to, że na emeryturę przejdą wysłużone Ikarusy, tzw. przegubowce, wyprodukowane pod koniec lat 70-tych. MZK ma takie dwa.
– Te autobusy nadal będą obsługiwały linie do Piechowic i Łomnicy – mówi Marek Woźniak. Lada dzień zostanie wycofany z kursów jedynie 23-letni Jelcz M-11.

Dyrekcja chce kupić jeszcze w tym roku dwa mniejsze, ekonomiczne w użytkowaniu autobusy, na 25-30 miejsc. Mają one obsługiwać mało uczęszczane linie.

MZK ma obecnie 82 autobusy, jednak – jak szacuje dyrektor – ok. 30 z nich nadaje się do wymiany. Zakładu nie stać na zakup nowych od ręki. – Planujemy, że co roku będziemy kupować ok. 8 pojazdów – mówi Marek Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group