Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Wygodniej używanymi

Audio

Czytaj na głos

Autor: DOB 1 min czytania

O cztery autobusy wzbogaci się Miejski Zakład Komunikacyjny.

reklamy

Będą to pojazdy firmy MAN o sporej pojemności, 100 miejsc każdy. – To autobusy używane, gdyż na nowe nas nie stać, ale są w bardzo dobrym stanie. Najpóźniej w lipcu powinny przyjechać do nas z Poznania – mówi dyrektor Marek Woźniak.

Jak twierdzi, autobusy te będą jeździły przede wszystkim na długich trasach oraz w godzinach wzmożonego ruchu. Niestety, nie oznacza to, że na emeryturę przejdą wysłużone Ikarusy, tzw. przegubowce, wyprodukowane pod koniec lat 70-tych. MZK ma takie dwa.rn – Te autobusy nadal będą obsługiwały linie do Piechowic i Łomnicy – mówi Marek Woźniak. Lada dzień zostanie wycofany z kursów jedynie 23-letni Jelcz M-11.

Dyrekcja chce kupić jeszcze w tym roku dwa mniejsze, ekonomiczne w użytkowaniu autobusy, na 25-30 miejsc. Mają one obsługiwać mało uczęszczane linie.

MZK ma obecnie 82 autobusy, jednak – jak szacuje dyrektor – ok. 30 z nich nadaje się do wymiany. Zakładu nie stać na zakup nowych od ręki. – Planujemy, że co roku będziemy kupować ok. 8 pojazdów – mówi Marek Woźniak.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka