Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7153
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wygodniej i bezpieczniej na ścieżkach rowerowych

Piątek, 25 lutego 2011, 9:21
Aktualizacja: 9:21
Autor: Angela
Do 30 września na istniejących ścieżkach rowerowych przy ul. Sudeckiej i Krzywoustego ma być bezpieczniej i wygodniej.

Na istniejących drogach rowerowych wzdłuż ul. Sudeckiej oraz na trasie prowadzącej na Perłę Zachodu położone zostanie ponad 200 metrów betonowych obrzeży i niemal 400 m kw. kostki brukowej, którą wyłożone zostaną miejsca postojowe.

Na niebezpiecznych odcinkach zamontowane zostanie około 2,5 km metalowych balustrad. Przy rowerowych traktach stanie też 20 ławek, 10 parkowych stołów, 10 koszy na śmieci i 10 stojaków na co najmniej pięć rowerów. O przebiegu tras cyklistów będzie informować pięć tablic.

Całe zadanie będzie wykonane w ramach projektu „Ścieżka rowerowa - Z doliny Izery do doliny Bobru - I etap”, który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

– Jest to zadanie, które zostało dofinansowane w 85 procentach. Wartość całości to około pół miliona złotych. Liczymy na to, że w przyszłym roku pojawią się nowe możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, dzięki którym będziemy mogli kontynuować modernizowanie istniejących dróg rowerowych i budowę nowych planowanych traktów. Nie można jeszcze mówić o konkretach, bo nie wiemy jakie środki uda nam się otrzymać. Pomysłów jest wiele, a jednym z nich jest budowa drogi rowerowej Grabarów – Chojnik o długości 18 km – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Przedsiębiorcy zainteresowani wykonaniem I etapu projektu „Ścieżka rowerowa - Z doliny Izery do doliny Bobru” swoje oferty muszą złożyć do 7 marca br. w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów Urzędu Miasta w Jeleniej Górze przy ul. Ptasiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group