Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6895
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wydali album z jeleniami. Chcą, by promował miasto

Niedziela, 24 lipca 2016, 7:49
Aktualizacja: 7:52
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Wydali album z jeleniami. Chcą, by promował miasto
Fot. Użyczone
Trzecioklasiści ze Społecznego Gimnazjum w Jeleniej Górze wraz z wychowawcą Gniewomirem Kukielem wydali album z jeleniami napotkanymi w stolicy Karkonoszy. Książka ma 144 strony, około 300 zdjęć ze spisem ilustracji i twardą oprawę. – Wydaliśmy ten album w kilku egzemplarzach, teraz marzy nam się by Miasto wydało go w większym nakładzie i wykorzystało go do promocji Jeleniej Góry – mówi nauczyciel.

W myśl ustawy o oświacie, każda klasa gimnazjalna musi wykonać jeden projekt edukacyjny. – Zazwyczaj są to jakieś proste projekty wykonywane w ciągu tygodnia czy dwóch, my zrobiliśmy burzę mózgów i wymyśliliśmy, że zrobimy album wszystkich sfotografowanych jeleni, które znajdziemy w naszym mieście – opowiada wychowawca III klasy ze Społecznego Gimnazjum w Jeleniej Górze.

Praca nad zebraniem materiału trwała dwa lata, a w fotografowanie jeleni zaangażowani zostali wszyscy uczniowie klasy Gniewomira Kukiela: Zuzanna Cichosz, Nikol Rój, Michelle Sakowicz, Jakub Czuba, Michał Drozdowski, Damian Jackiewicz, Piotr Kołodziejczak i Michał Kuberka.

- W ciągu tych dwóch lat odbyliśmy kilka wypraw po Jeleniej Górze i fotografowaliśmy jelenie we wszelkiej napotkanej formie: rzeźby, koszulki, herby, metalowe okucia, płaskorzeźby, a nawet piernik z Czekoladziarni – wymienia nauczyciel. - Album został wydany profesjonalnie, a lokalizacje jeleni ułożyliśmy tak, by osoba szukająca tych symboli nie krążyła bez sensu po Jeleniej Górze. Chcielibyśmy, aby album nie był tylko zwykłym projektem, który zostanie schowany do szuflady. Nie ma u nas takich publikacji i byłoby miło, gdyby ktoś się odezwał - może udałoby się ten album wydać na większą skalę? Myślę, że to może być świetna pamiątka z miasta, świetny prezent (np. dla oficjeli - a może i dla miast partnerskich?). Z albumem poszliśmy więc do Ratusza, aby złożyć go na ręce prezydenta i rady miasta. Udało nam się porozmawiać z przewodniczącym RM Leszkiem Wrotniewskim, który na ostatniej sesji przed wakacjami obiecał zaprezentować album pozostałym radnym, którzy po wakacjach mają się zastanowić nad dalszymi losami naszej książki – dodaje Gniewomir Kukiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group