Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7287
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyczyszczony Park Zdrojowy

Czwartek, 8 maja 2008, 15:59
Aktualizacja: 16:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wyczyszczony Park Zdrojowy
Fot. TEJO
Kilogramy szlamu z zatkanych studzienek kanalizacyjnych wyciągnęli w czwartek pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Po reprezentacyjnym miejscu Cieplic jeździła też zamiatarka.

Park Zdrojowy jest areną wielu imprez Wiosny Cieplickiej. Choć impreza już się rozpoczęła, generalne porządki robiono w czwartek. Po odetkaniu studzienek kanalizacyjnych deszczówka nie powinna zalegać w kałużach w parkowych alejkach. Usunięto także kurz i brud dzięki specjalnemu pojazdowi, który wymył nawierzchnię.

Pracownicy Zieleni Miejskiej dokonywali też nasadzeń na parkowych rabatach. W tym roku mają być wyjątkowo kolorowe z racji jubileuszu 900-lecia założenia Jeleniej Góry. Co prawda jeszcze do ideału sporo brakuje, ale – bądźmy dobrej myśli. Niebawem kwiaty trafią do metalowych pojemników, które – póki co – szpecą centrum uzdrowiskowej części miasta.

Nie ma także jeszcze wody w fontannie z figurą Królowej Marysieńki. Ciepliczanie i goście mogą podziwiać, jak kiedyś wyglądał ten wodotrysk na fotografii umieszczonej przez wejściem do Domu Zdrojowego. Na każdym kącie basenu była figurka chłopca, z której tryskała woda. Rzeźby zniknęły w tajemniczych okolicznościach podczas remontu fontanny. Nie odnaleziono ich do dziś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group