Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4693
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyczółkowskiego w przyszłym roku

Wtorek, 3 listopada 2015, 7:57
Aktualizacja: Środa, 4 listopada 2015, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wyczółkowskiego w przyszłym roku
Fot. Archiwum
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry zdecydowano o przesunięciu zadania w postaci przebudowy ulicy Wyczółkowskiego, na którą mieszkańcy czekają od przeszło dziesięciu lat. Jednym z powodów jest „dziura” w wydatkach oświatę.

Jeszcze przed wakacjami radni przy okazji „zdjęcia” z ul. Goduszyńskiej blisko 2,5 mln zł. postanowili część pieniędzy przeznaczyć na Wyczółkowskiego (1,4 mln zł.). Na ostatniej sesji, radni byli zmuszeni szukać oszczędności przy dokonywaniu zmian w budżecie i wspomniana ulica musi poczekać na projekt budżetu przyszłorocznego.

Szacuje się, że budżet oświaty nie będzie się spinał kwotą ok. 7 milionów złotych. Okazało się, że wprowadzenie obowiązku dla sześciolatków skutkuje m.in. tym, że na tę chwilę brakuje 4,6 mln zł. - powiedział Ireneusz Łojek. - Skutkiem tego ulica Wyczółkowskiego jest przesunięta na przyszły rok, ponieważ pieniądze z tej inwestycji m.in. mają pójść na załatanie dziury budżetowej – dodał szef jeleniogórskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Na to składa się też kwestia braku przychodów, które miały być zrealizowane ze sprzedaży mienia – na koniec września jest to sprzedaż ponad 8 mln zł z zakładanych 18 mln. na ten rok. W związku z tym szacuje się, że przynajmniej czterech milionów zabraknie ze sprzedaży mienia i to jest właśnie ta dziura budżetowa, gdzie m.in. ul. Wyczółkowskiego pada tego ofiarą – tłumaczył działacz PiS-u po posiedzeniu Komisji Finansów i Budżetu.

W głosowaniu na sesji radni zdecydowana większością przyjęli zmiany w budżecie na 2015 rok. Zapewniają, że Wyczółkowskiego zostanie przebudowana w przyszłym roku.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group