Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6000
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyciek gazu w centrum miasta. 25 osób ewakuowanych

Wtorek, 12 stycznia 2016, 11:11
Aktualizacja: 11:27
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Jelenia Góra: Wyciek gazu w centrum miasta. 25 osób ewakuowanych
Fot. 112
Dzisiaj (12.01) po godz. 9.30 doszło do rozszczelnienia gazu na jednej z klatek schodowych wielorodzinnej kamienicy przy ul. Konopnickiej w Jeleniej Górze. Strażacy ewakuowali 25 osób z budynku oraz lokali usługowych znajdujących się w sąsiedztwie. – Okazało się, że gaz na klatce schodowej pojawił się w skutek otwarcia przez nieznaną osobę zaworu gazowego, który nie był odpowiednio zabezpieczony – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

– Okazało się, że gaz na klatce schodowej pojawił się na skutek otwarcia przez nieznaną osobę zaworu, który nie był odpowiednio zabezpieczony – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Po zlokalizowaniu źródła wydobywania się gazu, zamknięciu zaworu i przewietrzeniu budynku, lokatorzy mogli wrócić do mieszkań. Na miejscu działało dziewięciu strażaków, pracownicy zakładu gazowego, policja, a także przedstawiciele zarządzania kryzysowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group