Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5764
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Wycieczka za elektrośmieci

Wtorek, 21 maja 2019, 6:22
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2019, 6:36
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Wycieczka za elektrośmieci
Fot. użyczone
Do 25 maja w Świetlicy Wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich prowadzona jest zbiórka elektrośmieci, Za pieniądze uzyskane z ich sprzedaży podopieczni placówki zamierzają pojechać na wycieczkę w Karkonosze do schroniska Jelenka w Czechach i na Przełęczy Okraj.
Pierwsze elektrograty już są - mówi kierująca świetlicą Krystyna Pisarska. - W zbiórce pomagają nam z wielkim zaangażowaniem dzieci i młodzież (a także rodzice) z Janowic Wielkich i okolicznych wiosek. Akcja jest wsparta przez Asekol Organizację Odzysku i Enviropol - firmy specjalizujące się w zbiórce i organizacji recyklingu elektroodpadów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

To kolejna akcja z cyklu "Śmieci skrzydeł nie mają", w ramach której organizowane są ekologiczne wycieczki do górskich schronisk. Podczas wycieczek sprzątane są turystyczne szlaki, montowane są także specjalne edukacyjne tabliczki w schroniskach, które namawiają turystów, aby schodząc z gór swoje śmieci znosili na dół. Akcje "Śmieci skrzydeł nie mają" wspierana jest przez "Koalicję Recykling Górom".

Do "Koalicji Recykling Górom" mogą przyłączyć się zarówno osoby prywatne, jak i organizacje społeczne, szkoły, media, samorządy oraz firmy. Im większa będzie rzesza partnerów akcji, tym większy będzie efekt - czyli czyste szlaki górskie, większa świadomość ekologiczna turystów, wzrastający poziom odzysku i recyklingu wszystkich opakowań oraz odpadów. Działania Koalicji Recykling Górom do tej pory wspierają i wsparły: Fundacja PlasticsEurope Polska, Fundacja ProKarton, Stowarzyszenie Eko-Unia, Asekol i Enviropol.

Twoja reakcja na artykuł?

15
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group