Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6078
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wybudują chodnik przy Goduszyńskiej za niemal 200 tys. zł

Środa, 25 maja 2011, 7:45
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wybudują chodnik przy Goduszyńskiej za niemal 200 tys. zł
Fot. Maciej Gumny, Marcin Rozkoszny
Miasto wybrało już wykonawcę na zaprojektowanie i budowę części chodnika przy ul. Goduszyńskiej w Jeleniej Górze. Jest nim Kółko Rolnicze Siedlęcin, które za to zadanie zaproponowało cenę niemal 200 tys. zł. Była to najkorzystniejsza ze złożonych ofert. Zadanie ma być zrealizowane do końca października br. Prace ruszą wkrótce.

O ten chodnik od lat prosili mieszkańcy, którzy obecnie muszą chodzić ulicą narażając się na potrącenie przez jeżdżące tam samochody. - Niejednokrotnie musieliśmy uciekać na pobocze przed pędzącymi autami. A co mamy zrobić w czasie zimy, kiedy na poboczu leży śnieg? Kto odpowie za potracenie nas lub naszych dzieci ? – pytają ludzie.

Na szczęście ta sytuacja ma się zmienić do końca października br. Chodnik dla pieszych zostanie wykonany po dwóch stronach jezdni na odcinku od budynku nr 33 do 36 oraz jednostronnie za tunelem, gdzie wykonawca położy kostkę brukową, wykona studzienki kanalizacyjne i położy krawężniki. Postawi też 36 m muru z kamienia, który będzie regulował bieg rzeki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group