Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6472
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wybuchowe znalezisko

Środa, 11 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Wybuchowe znalezisko
Fot. Archiwum
Piętnastolatkowie odkryli niewypał z czasów II Wojny Światowej.

Odkrycia w postaci 40-centymetrowego pocisku trzej młodzi ludzie dokonali we wtorek popołudniu przez przypadek w okolicy największego osiedla w Kamiennej Górze. Nie zajęli się jednak znaleziskiem na własną rękę, ale powiadomili o nim policję.

Funkcjonariusze zauważają, że taka postawa zdarza się rzadko, zwłaszcza wśród młodzieży, która woli poeksperymentować z tego typu śmiertelnie groźnymi znaleziskami. Skutki tego bywają tragiczne. Tym razem młodzi ludzie postąpili bardzo roztropnie.
Zabezpieczony przez policję pocisk został wywieziony.

Okolice Kamiennej Góry, zwłaszcza lasy w pobliżu Raszowa słyną z dużej ilości zakopanych tam pocisków, granatów i innych niewypałów oraz niewybuchów, które trafiły tam po 1945 z pobliskiej fabryki broni w Antonówce.

Lasy w Raszowie są od ubiegłego roku penetrowane i oczyszczane przez specjalne oddziały saperskie z Wrocławia. Akcja ma być kontynuowana także w tym roku.
Tereny te są „kopalnią złota” dla zbieraczy złomu i przestępców. Pierwsi rozbrajają znaleziska usiłując sprzedać je na złom. Drudzy pozyskują proch do materiałów wybuchowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
739
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group