Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 2053
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wybrano wykonawcę przebudowy stadionu przy ul. Złotniczej

Poniedziałek, 19 września 2011, 10:30
Aktualizacja: 10:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wybrano wykonawcę przebudowy stadionu przy ul. Złotniczej
Fot. ....
Konsorcjum firm: Pre – fabrykat z Miłkowa oraz Masters ze Szczecina – to przedsiębiorcy, którzy już niebawem rozpoczną przebudowę pierwszego etapu stadionu w Jeleniej Górze. Ich oferta to 15 mln 495 tys. zł. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, a najdroższa propozycja opiewała na kwotę ponad 20 mln zł.

Wykonawcę inwestycji przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze wybrano po okresie uzupełniania dokumentów. Władzom miasta zależało bowiem na tym, by inwestor był sprawdzony i skuteczny. Do Euro 2012 zostało bowiem już niewiele czasu.

– Zaproponowana kwota za to zadanie jest dosyć wysoka, ale zależało nam by firmy, które będą go realizowały, posiadały wszystkie certyfikaty na wykonawstwo i materiały oraz miały doświadczenie w budowie takich boisk. Specyfikacja przetargowa była poważnie zaostrzona, bo musimy mieć pewność, że stadion powstanie na czas i będzie miał odpowiednią jakość. Już w maju drużyny mogą zacząć trenować, chcemy więc zakończyć budowę w kwietniu. Wykonawca wejdzie na teren budowy w pierwszych dniach października. Pod ulicą Powstańców Śląskich już wykonaliśmy rurociąg, który odprowadzi wody spod płyty – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Górze.

W pierwszym etapie powstanie trybuna główna z całą, bardzo rozbudowaną infrastrukturą socjalno-sanitarną, płyta boiska z naturalnej trawy, bieżnie lekkoatletyczne z całym zestawem. Będzie też oświetlenie i ogrodzenie.
- Po zakończeniu budowy boisk wykonawca będzie musiał nam dostarczyć opinię Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak i Polskiego Związku Lekkoatletyki – mówi wiceszefowa miasta.

W drugim etapie, którego realizacja zaplanowana jest na przyszły rok, powstaną trybuny ziemne i pełnowymiarowe boisko ze sztucznej trawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group