Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11220
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyborcze obiecanki cacanki

Czwartek, 5 grudnia 2019, 9:26
Aktualizacja: Piątek, 6 grudnia 2019, 8:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wyborcze obiecanki cacanki
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Minął rok od zaprzysiężenia Jerzego Łużniaka na prezydenta Jeleniej Góry. Przy konstruowaniu budżetu miasta na rok 2020 polityk Koalicji Obywatelskiej ponownie nie uwzględnił obietnicy z czasu kampanii wyborczej w 2018 roku, kiedy to zapewniał o remoncie obiektu Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Skłodowskiej–Curie.

Prezydent Marcin Zawiła pod koniec roku szkolnego 2017/2018 podjął decyzję o przeniesieniu Młodzieżowego Domu Kultury z budynku przy ul. Skłodowskiej–Curie w miejsce dawnego Gimnazjum Nr 1 przy ul. Piłsudskiego. Rodzicom i pracownikom placówki oświatowej „zafundowano” wiele emocji, by ostatecznie odstąpić od pomysłu.

Od wielu lat budynek przy ul. Skłodowskiej-Curie był zaniedbywany, jego stan się pogarszał, aż sanepid wydał warunkowe pozwolenie na użytkowanie, przez co ówczesny prezydent ze swoimi zastępcami (w tym Jerzym Łużniakiem) przekonywali, że należy przenieść MDK do Szkoły Podstawowej Nr 2, która to przejęła budynek przy ul. Piłsudskiego. Kampania wyborcza w 2018 roku rozkręcała się, a kandydat partii rządzącej w Jeleniej Górze we wrześniu 2018 roku na specjalnej konferencji prasowej obwieścił radosną nowinę:

Gdy była zawierucha związana z MDK przyszedłem tutaj, rozmawiałem z dyrekcją, nauczycielami i stwierdziłem, że nie do końca zasadnym jest przenoszenie tego obiektu. Dzieci są przyzwyczajone do tego miejsca i choć budynek wymaga remontu, to pozostawienie go bez jakiejkolwiek opieki mogłoby doprowadzić do jego zniszczenia, więc poprosiłem prezydenta Marcina Zawiłę, aby wycofać się z tej decyzji - mówił we wrześniu 2018 r. Jerzy Łużniak, ówczesny zastępca prezydenta miasta, który oświadczył, że przedłużono zezwolenie na użytkowanie obiektu do końca przyszłego roku szkolnego, a przez ten czas mają znaleźć się środki na remont. - W tym czasie przygotujemy się do spokojnego przeniesienia MDK na czas remontu - deklarował.

Jak się okazało, ani w budżecie miasta na rok 2019, ani w obecnym projekcie budżetu na 2020 rok - nie ma mowy o remoncie placówki przy ul. Skłodowskiej-Curie. Co więcej, na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miejskiej przyznawano, że Miasto zaniedbało obiekt, jednak powraca pomysł przeniesienia placówki - nawet w kilka różnych lokalizacji.

Jak się dowiedzieliśmy, Sanepid przedłużył zgodę na warunkowe użytkowanie obiektu przy ul. Skłodowskiej-Curie do końca obecnego roku szkolnego 2019/2020.

Na dzień dzisiejszy, żadnych poważnych remontów tam nie będzie - mówił na posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miejskiej Ryszard Wach, dyrektor Departamentu Edukacji.
Przenoszenie zajęć do innych szkół to początek końca MDK - grzmiał Zbigniew Ładziński, który wyraża sprzeciw takim pomysłom.

Twoja reakcja na artykuł?

4
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
6%
Nudzi
4
5%
Smuci
26
32%
Złości
43
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (88)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
253
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group