Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2631
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybitni uczniowie nagrodzeni

Sobota, 20 maja 2017, 9:44
Aktualizacja: Niedziela, 21 maja 2017, 5:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wybitni uczniowie nagrodzeni
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry spotkał się z uczniami jeleniogórskich szkół średnich, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach naukowych. Podczas spotkania w Ratuszu był czas na luźne rozmowy, uroczyste wręczenie nagród oraz tradycyjnie – wyjście do pobliskiej restauracji na lody.

Wśród nagrodzonych byli:
Jakub Lambrinow z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 – finalista XLVI Olimpiady Biologicznej,
Bartosz Czyżewski – również z ZSO Nr 1, finalista LXVIII Olimpiady Matematycznej,
Paulina Tarazewicz z Zespołu Szkół technicznych „Mechanik” - laureatka zawodów centralnych Ogólnopolskiej XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Białymstoku,
Monika Sobańska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, laureatka IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce, która rok wcześniej również znalazła się wśród laureatów etap centralny.

Wybitni uczniowie otrzymali nagrodę finansową w kwocie 3 tysięcy złotych. Prezydent zalecał młodzieży, żeby pieniądze przeznaczyli na wakacje i taki właśnie zamiar mają uzdolnieni uczniowie. Finalista olimpiady biologicznej wyznał, że nagrodę przeznaczy na zakup butów i noclegi, bowiem w wakacje planuje przejście Głównego Szlaku Sudeckiego (440 km). - Interesuję się turystyką, biologią oraz chemią. Lubię też czytać fantastykę związaną z regionem, np. Sapkowskiego i jego trylogię husycką – wyznał Jakub Lambrinow z „Żeroma”. - Na pewno przydadzą się te pieniądze. Myślę, że to będzie jakaś grecka wyspa, ale jeszcze nie wiem która - powiedziała Monika Sobańska z ZSE-T. - Trzeba mieć pasję. Jeżeli ktoś ma pasję, to już samo idzie – podkreśliła uczennica „Ekonoma”, której pasją jest turystyka i z nią wiąże swoją przyszłość.

- Od dzieciństwa się tym interesowałam, mój tato pracuje w budownictwie i może to stąd – powiedziała Paulina Tarazewicz z „Mechanika”, laureatka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, która w przyszłości chce studiować projektowanie konstrukcji stalowych lub budowlanych i jak wyznała, wbrew pozorom nie poświęca dużo czasu na naukę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group