Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5439
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wwożą śmietnisko

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 20 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Szesnaście i pół tony złomu oraz samochody wraki zawrócono z granicy.

Strażnicy graniczni ze Zgorzelca zatrzymali kolejne pięć samochodów, które na lawetach usiłowali przywieźć z Niemiec do kraju nasi rodacy. – Auta były w bardzo złym stanie technicznym i zawrócono je z Jędrzychowic – poinformowała por. Joanna Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

To jednak niewiele w porównaniu z kolejną interwencją pograniczników w Jędrzychowicach. Nie zezwolili na wjazd do Polski ciężarówce z ładunkiem 16,5 tony odpadów – złomu metali aluminium.
– Przewoźnik – obywatel naszego kraju - nie posiadał zezwolenia Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, na transport odpadów na terytorium RP. Odpady zawrócono do miejsca ich nadania – Austrii – dodaje por. J. Woźniak.

Wraki samochodów, które przez granicę Polacy usiłują przewieźć na lawetach, stają się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem na przejściach. W mijającym tygodniu pogranicznicy już zawrócili pięć pojazdów nadających się tylko na złom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~mala 20-04-2007 15:34
Co się z tym krajem dzieje! ciągle jakieś dziwne sytuacje.Czy będzie kiedyś lepiej ?Przecież to istny obłęd,jak dalej tu żyć ?
~do mala 21-04-2007 2:07
proste -wez inicjatywe w swoje rece , nie patrz na jakies inne poza swoimi wartosciami , wymysl sobie jakis NORMALNY kraj , naucz sie jezyka , czego robic , jak bys ewentualnie chciala pracowac , wyjedz i najwyzej zgas swiatlo w swoim pokoju przy wyjezdzie , pozniej co jakis czas napisz e-mail do znajomych i miej cala Polske tak gdzie kura zwykla nosic jajko ......
~chłop co sie każdej pracy chwyta 21-04-2007 11:45
jak odpady? przecież aluminium to deficytowy surowiec, w hucie by go przetopili a po drodze ktoś zarobiłby na życie bo zapewne austryjak oddał złom za cene zabrania go nie jest to według mnie żaden niebezpieczny odpad. dla potwierdzenia prponuje zrobić próbę, wysypać ciężarówke aluminium na mojej ulicy gwarantuje że po kilku godzinach nie było by po nim śladu.
~mala 21-04-2007 15:26
Serdeczne dzięki,tak bym zrobiła ale cóż,zrobią to moje dzieci,jestem tego pewna,żadnej perspektywy w tym kraju nie ma.
~Emeryt 21-04-2007 20:38
Z Panią "mala" się zgodzę, że dla jej dzieci perspektywa żadna w Polsce, co więcej ja jako starszy człowiek też planuje wyjazd do Niemiec aby przynajmniej nie denerwować sie na stare lata na korytarzu szpitalnym, na który państwo polskie zabierało mi połowę pensji całe życie, a który teraz rozpada się ...bo nie ma pieniędzy. Przecież to wina złego zarządzania przez lata a nie braku pieniędzy! Proszę mi zwrócić to, co zabierano mi przez lata a sam o siebie zadbam jak należy - nie prosząc o nic! Podobnie - nawiązując do artykułu o złomie - no czy ktoś na głowę upadł z zawracaniem złomu - przecież to czysty zysk!!! Tak dla hut jak i dla społeczeństwa, przyrody i ekonomii wreszcie - nie trzeba ryć w ziemi a "mądrzy" celnicy cofają to darmowe złoto z granicy??? Masz racje "mala" to chory kraj - przykre ale prawdziwe. A- jeszcze jedna mądrość kraju naszego: Trąbi się, że nie ma rąk do pracy - więc ściągną nam Chińczyków - to skandal! W Niemczech jest taka polityka nie do pomyślenia, można zatrudniać do 5% obcokrajowców, o ile nie ma chętnych na to miejsce autochtonów - inaczej trzeba podnosić płace po prostu!!! Ale nasz rząd mądry NO NO!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group