Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5808
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wszystko dla rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 26 listopada 2014, 8:29
Aktualizacja: 8:31
Autor: Org
Fot. Organizator
Szkolenie nauczycieli na temat efektywnej pracy z dziećmi z różnymi dysfunkcjami odbyło się w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze. Dotyczyło ono m.in. metod i form pracy, sposobów oceniania czy dostosowania warunków do indywidualnych potrzeb ucznia.

Szkolenie przeprowadziła Dorota Włodarczyk, neurologopeda, oligofrenopedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jeleniej Górze. Warto dodać, że w ramach działań na rzecz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych szkoła z własnych środków kupiła już multimedialny specjalny program. Koszt tego przedsięwzięcia to sześć tysięcy złotych. Nawiązano również współpracę ze Stowarzyszeniem Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”.

Druga część spotkania była poświęcona prawidłowym metodom żywienia dzieci i młodzieży. Omówiono również problemy XXI wieku –m.in. bulimię, anoreksję, nietolerancję pokarmową. Tę część prowadziła Barbara Lambrinow, która bardzo chętnie i szczegółowo odpowiadała na pytania zgromadzonych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 26-11-2014 11:29
Bardzo estetycznie wyglądają te ławki poustawiane z tyłu sali. Fajne warunki na szkolenie. I czym tu się chwalić i fotografować???
~jonasz 26-11-2014 23:09
Szkolenie przeprowadzone, kasa zainkasowana, a jakieś efekty są? Czy standardowe lanie wody przez psychologów, którzy w większości z tego żyją?
~par.... 26-11-2014 23:13
"Warto dodać, że w ramach działań na rzecz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych szkoła z własnych środków kupiła już multimedialny specjalny program. Koszt tego przedsięwzięcia to sześć tysięcy złotych." Co to za program. Do czego? W jaki sposób dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z niego korzystają? Kiedy? Na lekcjach, po lekcjach? Na czym polega jego "specjalność"? W jaki sposób wyrównuje ich szanse? Po co pisać o czymś, o czym nie ma się pojecia?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group