Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6931
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wszystkim Ewom najlepszego!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 24 grudnia 2011, 8:28
Aktualizacja: Niedziela, 25 grudnia 2011, 1:42
Autor: Accipiter
Fot. Jelonka.com
Dziś imieniny obchodzą wszystkie Ewy i do nich kierowane są tradycyjne życzenia, do których dołącza się nasza redakcja. To popularne imię nosi kilka rozpoznawalnych jeleniogórzanek.

Pamiętamy piosenki o Ewie. Pod koniec lat 60. XX wieku Czerwone Gitary zyskały wielką popularność dzięki kompozycji Krzysztofa Klenczona do słów Tadeusza Krystyna „Nikt na świecie nie wie” (że się kocham w Ewie). W latach 80. XX wieku zespół Perfect wylansował hit „Nie płacz Ewka”. Z kolei w roku 1994 - Edyta Górniak z przebojem „To nie ja byłam Ewą” („Once in a Lifetime”) była pierwszą artystką z Polski startującą w Konkursie Piosenki Eurowizji i zajęła drugie miejsce, przegrywając tylko z gospodarzami festiwalu. Inne piosenki o Ewie wykonywali także przedstawiciela nurtu disco polo: Don Vasyl & Roma – „Ewo, Ewo zostań tu”, Cinzano – „Pamiętasz Ewo” i Casanova - „Ewo, Ewo”.

Imieniem Ewa zainteresowali się również polscy twórcy X Muzy. Krytycy filmowi bardzo serdecznie przyjęli utrzymaną w konwencji podwórkowej ballady komedię satyryczną „Ewa chce spać” (1957), będącą udanym debiutem reżyserskim Tadeusza Chmielewskiego. Natomiast serial „Doktor Ewa” (1970) w reżyserii Henryka Kluby z tytułową rolą Ewy Wiśniewskiej, o doktor Ewie
Lipskiej, która zaraz po studiach, z interesującymi perspektywami zawodowymi na przyszłość, wybiera pracę wiejskiej lekarki, wzbudził kontrowersyjne opinie. Losy tytułowych bohaterów telenoweli Polsat „Adam i Ewa” (2000-2001) śledzili widzowie w całej Polsce, a serialowy utwór Romualda Lipki z tekstem Andrzeja Mogielnickiego w wykonaniu Haliny Jawor i Krzysztofa Cugowskiego stał się przebojem. Debiut reżyserski operatora Adama Sikory i dramatopisarza Ingmara Villqista „Ewa” (2010), historia prawdziwej miłości, przyniósł nagrody w konkursie „Nowe Kino Polskie” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Era Nowe Horyzonty”.

Znane jeleniogórskie imienniczki to m.in. Ewa Andrzejewska - artystka fotografik, Ewa Bąk – nauczycielka Akademii Malucha w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”, Ewa Duziak – radna, Ewa Juncewicz – lekarz ginekolog, Ewa Klimowicz – lekarz dermatolog wenerolog, Ewa Mickiewicz – instruktor narciarstwa biegowego, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 15 w Sobieszowie, Ewa Majda – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, Ewa Mutkowska – skrzypaczka Filharmonii Dolnośląskiej, Ewa Nyc – instruktor plastyki JCK i MDK „Jelonek”, Ewa Palczewska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie, Ewa Pomarańska – lekarz alergolog, Ewa Popławska - stomatolog, Małgorzata Ewa Purzycka - nauczycielka matematyki w II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida, Ewa Szafrańska – lekarz pediatra, nefrolog, Ewa Szafrańska - młoda artystka fotografik, obecnie uczennica Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Ewa Szczerbaniewicz - wizażystka-charakteryzatorka, stylistka i kolorystka, Ewa Wiatroszak – lekarz neurolog oraz Ewa Wołczyk – instruktor z Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Wszystkim Ewom, Ewuniom, Ewulkom i Ewusiom przekazujemy bukiet najwspanialszych życzeń, uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Rambo 24-12-2011 9:32
Ewom wszystkiego najlepszego!A gdzie życzenia dla Adamów?
Piipi Jelonkowa 24-12-2011 10:44
...do - [~Rambo ] .. kobiety maja *zawsze pierwszenstwo !
Rambo 24-12-2011 11:30
Pierwszeństwa Kobiet nigdy nie neguje,ale w kalendarzu jest :Adama i Ewy!
~KOALA~ 24-12-2011 11:50
wszystkie Ewy i Adasie, ręce w górę, zdrowie Wasze !
~ADAM 24-12-2011 12:25
Ewa? Czy to ta, przez którą wszyscy rodzimy się z grzechem pierworodnym, Chrystus musiał umrzeć na krzyżu dla naszego zbawienia, kobiety rodzą w męczarniach, a raj zamienił się w ziemskie piekło? Komuś takiemu mam składać życzenia??? NIGDY!!!
Piipi Jelonkowa 24-12-2011 13:21
.do - [~Rambo ] .. to *tylko prawo polskiego alfabet! ~Zapomniales ?? ..a,b,c,
~ 24-12-2011 14:41
,,Wszyscy wiedzą, że jesteś jedną z Ew..,,Ewuniu kochana z przesympatycznego zespołu DEJA VU.Spełnienia marzeń i tego wszystkiego co szczęściem się zwie życzą Ci koleżanki i koledzy z Gospody.
~ 24-12-2011 14:46
Dla wszystkich Ew z Jagniątkowa w najpiękniejszym dniu roku-wszystkiego naj..najlepszego,spełnienia marzeń,radości i słońca w każdym nadchodzącym dniu- życzy załoga Gospody Wedle Bucków.
~Wierny tylko 24-12-2011 15:37
Do Pana ADAM-a,,,Nie, Szanowny Panie, to wszystko sprawił grzech, owszem, ale to właśnie Adam podjął decyzję, nie kobieta. Pierwsze słowa jakie Bóg wypowiedział do Adama, gdy ten zgrzeszył, to było pytanie: “Gdzie jesteś Adamie?”, a nie - "gdzie jesteście?" lub "gdzie jesteś, Ewo?". Jasne, że każdy człek sobie tłumaczy jak chce, ale ja tam wierzę tylko w Prawdę Jedyną, w Jego Słowo.
Piipi Jelonkowa 24-12-2011 17:42
..do - [~Adam ] .. kobiety rodza w bolach !! Wiesz..dlaczego ?? ..bo Bog wybral niewiasty bardziej odpowiedzialne do "transportu" przyszlego dziecka!
rymcycymcy 24-12-2011 23:34
Ewa ...to imię - symbol kobiety ! :) ...znałem kiedyś Ewę ...normalnie gęsia skórka, na samo wspomnienie ! ...Najlepszego ! ;)
~ 25-12-2011 0:03
A NA ZDJECIU JEST eWA Antosik a nie Mutkowska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group