Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 5446
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wszyscy niech będą Mikołajami

Środa, 6 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 6 grudnia 2006, 15:49
Autor: TEJO, Daria
Jelenia Góra: Wszyscy niech będą Mikołajami
Fot. Angelika Grzywacz, Daria
Akcje charytatywne w mikołajki napełnią radością odbdarowanych i darczyńców.

Ludzie dobrej woli włączają się w różne przedsięwzięcia, które mają pomóc najbardziej potrzebującym, głównie najmłodszym.

Startuje tradycyjna akcja „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” organizowana i koordynowana przez mł. insp. Grzegorza Rybarczyka ze straży miejskiej.

– Zbieramy datki od ludzi dobrej woli w hipermarketach. Mamy sponsorów – mówi G. Rybarczyk. Już od kilku lat dzięki takim działaniom dzieci z ubogich rodzin, wskazane przez pedagogów szkolnych, dostają świąteczne paczki, ciepłą odzież i inne upominki. Akcja obejmuje najmłodszych z Jeleniej Góry i powiatu.

Studenci Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki AE w Jeleniej Górze już po raz organizują akcję „Student św. Mikołajem”. – Rok temu zebrane dary przekazaliśmy do Domu Samotnej Matki, który mieści się w miejscowości Pobiedna. Z uwagi na to, iż Dom ten ma poważne problemy finansowe i nie jest wspierany przez żaden podmiot gospodarczy, studenci zadecydowali, że placówka ta w tym roku będzie przez nich wspomagana – poinformowała Justyna Gwiaździńska z Biura Promocji WGRiT.
– Mamy nadzieje, iż nasza akcja pozwoli, aby dzieci te poczuły, że są Święta Bożego Narodzenia – dodała.

Jednocześnie organizatorzy zwracają się z apelem do wszystkich mogących pomóc samotnym mamom z dziećmi w Pobiednej o wsparcie. Więcej informacji pod nr. telefonu (0-75) 75 38 280.

Do mikołajkowej akcji włącza się także jeleniogórska policja, która w środę po południu przywiezie prezenty dla najmłodszych z Domu Małego Dziecka przy ulicy Sobieskiego.

Prawdziwego św. Mikołaja można było spotkać w środę nie tylko na Zabobrzu. Starszy pan z siwą brodą ,ubrany w czernowny płaszcz i czapkę wyraźnie kogoś szukał.
Od samego rana Mikołaj odwiedzał jeleniogórskie przedszkola i szkoły. Na Zabobrzu pierwsze doczekały się wizyty Świętego Mikołaja dzieci ze żłobka przy ul. Różyckiego. Tam szacowny gość zawitał tuż po pierwszym śniadaniu. Mikołaj przyniósł dzieciom zabawki i słodycze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group