Zalogowanych: 18

Jelenia Góra: Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Niedziela, 19 maja 2019, 17:25
Aktualizacja: 17:34
Piłkarze KS–u Maciejowa po kilku latach występów na obcych obiektach, wrócili na swoje boisko przy granicy z Komarnem. Szereg inwestycji poczynionych w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego pozwoliło m.in. na naprawę murawy, postawienie ogrodzenia, kontenerów szatniowych, czy miejsc siedzących dla widzów. Powrót uświetnili okazałym zwycięstwem nad Juvenią Rybnica.

Powrót po czterech latach na boisko w Maciejowej okazał się bardzo szczęśliwy dla gospodarzy. Mecz poprzedziła chwila ciszy pamięci zawodnika Juvenii, który zmarł niedawno. Od czasu gwizdka sędziego, oznajmiającego początek meczu - kibice miejscowych nie musieli długo czekać na pierwszego gola. Już w 3. minucie wynik otworzył Michał Stanisławski i była to najlepsza zapowiedź pogromu, jaki miał miejsce w czasie 90 minut gry.

KS Maciejowa - Juvenia Rybnica 8:0

KSM: Krajewski - Wrotecki, Mróz, Miro-Figuares, Martyniak, Lambert, Ziobro, Szymczak, Stanisławski, Gil, Sławski. Rezerwowi: Koszczewski, Bolek, Szczotka, Pełka, Wachel.
Juvenia: Smerża - Mariusz Skrok, Michał Skrok, Ławrynowicz, A. Nawrocki, Manvelyan, Kosel, Gajewski, Hajdukiewicz, Kutrowski, Domański. Rezerwowi: Kraszewski, T. Nawrocki, Anuszkiewicz, Bednarz.
Gole: 1:0 Michał Stanisławski 3', 2:0 Paweł Mróz 14', 3:0 Łukasz Szymczak 33', 4:0 Grzegorz Sławski 36', 5:0 Jaciek Ziobro 40', 6:0 Michał Koszczewski 50', 7:0 Łukasz Szymczak 65', 8:0 Grzegorz Sławski 83'.
Widzów: 80.

W następnej kolejce (26.05, godz. 11:00) KS Maciejowa ponownie zagra u siebie, bowiem Pogoń II Świerzawa poprosiła o przełożenie meczu na boisko rywala (swój obiekt ma w ten weekend zajęty).