Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10374
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wszczęto śledztwo w sprawie KPR–u

Piątek, 19 lipca 2019, 12:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lipca 2019, 14:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wszczęto śledztwo w sprawie KPR–u
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo w sprawie dotyczącej finansów Klubu Piłki Ręcznej. Po zawiadomieniu ze strony władz miasta, prokuratura prowadziła postępowanie sprawdzające. Jak się okazało, są podstawy, aby wszcząć śledztwo i taka decyzja została podjęta.
Po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo dotyczące nadużycia udzielonych uprawnień, a także niedopełnienia obowiązków oraz przedłożenia nierzetelnych dokumentów przez członków zarządu Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra, jego skarbnika oraz osobę prowadzącą księgi rachunkowe klubu. Były to osoby zobowiązane na podstawie umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi oraz prowadzenia działalności przez klub – powiedział prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
Śledztwo dotyczy nierzetelnego wykorzystania dotacji otrzymanej w ramach umów na realizację zadań przez ten klub. Kwota wyrządzonej szkody została określona jako nie mniejsza, niż 200 tysięcy złotych – dodał rzecznik.

Prokuratura prowadzi postępowanie, które wyjaśni czy doszło do popełnienia przestępstwa oraz jakie osoby się jego dopuściły. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Póki co, postępowanie prowadzone jest w sprawie, nie zaś przeciwko osobie – zaznaczył T. Czułowski.

Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra był kontynuatorem tradycji szczypiorniaka w stolicy Karkonoszy (po Jelfie, Vitaralu) - przez 21 lat bez przerwy, kibice mogli oglądać w naszym mieście najlepsze polskie zespoły, a nawet na szczeblu europejskim. Kłopoty finansowe sprawiły, że piękna historia została przerwana - większość zawodniczek odeszła do innych klubów, a od poziomu pierwszej ligi (druga klasa rozgrywkowa) jeleniogórzanki w odmienionym składzie będą już występować pod nowym szyldem - MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

17
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
6%
Smuci
3
9%
Złości
9
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
756
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group