Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2883
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współpraca Miasta z Biegiem Piastów

Wtorek, 9 lutego 2016, 13:01
Aktualizacja: Środa, 10 lutego 2016, 7:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Współpraca Miasta z Biegiem Piastów
Fot. Przemek Kaczałko
Wtorkowy poranek (9.02) w jeleniogórskim Ratuszu upłynął pod znakiem spotkania przedstawicieli stowarzyszenia Bieg Piastów oraz władz Jeleniej Góry, czego efektem było podpisanie umowy o współpracy. Był to symboliczny gest, bowiem oba podmioty wspierają się od wielu lat.

W dn. 27.02. – 6.03.2016 r. Polana Jakuszycka będzie gościła biegaczy z całego świata z kulminacją w ostatnich dniach Festiwalu Narciarstwa Biegowego, kiedy to odbędzie się 40. Bieg Piastów.

- Podpisaniem umowy potwierdzamy tą wieloletnią współpracę, która była jeżeli chodzi o pomoc przy organizacji Biegu Piastów – podkreślił komandor biegu Dariusz Serafin. - Dążymy do tego, żeby Jelenia Góra stała się wiodąca miejscowością, która wspomaga Bieg Piastów. Chcielibyśmy, żeby wszystkie miejscowości w naszym regionie bardziej próbowały się włączyć w organizację BP – dodał komandor.

- To nic nowego, od 40 lat Jelenia Góra stara się włączać w promocję Biegu Piastów. Wszystkie nośniki reklamowe, którymi dysponuje Miasto są do dyspozycji Biegu Piastów, a jeden z punktów żywienia (na „Samolocie”) jest obsługiwany przez pracowników Urzędu Miasta – czasami żartuję, że tylu chętnych, ilu jest do wzięcia udziału w tej imprezie, chciałbym mieć do wszystkich innych działań urzędu – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Jak podkreślają organizatorzy, śniegu nie zabraknie. Istnieje możliwość, że zabraknie „białego puchu” na całą 54-kilometrową trasę, ale nie powinno to być mniej niż 40 – 45 km tras. - Jakuszyce mają to do siebie, że przychodzą 2-3 dni opadów i śniegu jest sporo – dodał Dariusz Serafin wspominając ubiegły rok, kiedy to niemal przez cały okres zimowy w Jeleniej Górze brakowało śniegu, a na Polanie Jakuszyckiej komandor osobiście biegał na „Samolocie” do 27 kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group