Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 4038
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspólne posiedzenie finansów i oświaty

Środa, 22 maja 2019, 10:33
Aktualizacja: Piątek, 24 maja 2019, 6:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspólne posiedzenie finansów i oświaty
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (21.05) w Urzędzie Miasta odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Finansów i Budżetu z Komisją Oświaty, podczas którego analizowano sytuację ekonomiczną placówek oświatowych, w tym wykonanie zadań z 2018 i dotychczasowych z 2019 roku. Była mowa m.in. o środkach finansowych związanych ze strajkiem pracowników oświaty.

W trakcie posiedzenia, Skarbnik Miasta poinformował radnych, że środki, które pozostały w związku z brakiem możliwości wypłaty wynagrodzenia za czas strajku, najprawdopodobniej zostaną wypłacone w formie dodatku motywacyjnego (wcześniej zapowiadano przeznaczenie środków na zajęcia dodatkowe). Dodatki mają być wypłacone dopiero we wrześniu.

W trakcie dyskusji zwrócono uwagę, że dodatki motywacyjne są uznaniowe i to dyrektorzy placówek będą decydować ile komu wypłacić.

Czy istnieje niebezpieczeństwo, że dodatkiem zostaną objęci nauczyciele, którzy nie uczestniczyli w strajku? - pytał radny Justyn Bilski, który na co dzień jest nauczycielem w II LO im. Norwida i aktywnie brał udział w strajku.

Konkretnej odpowiedzi nie było, ale nowy dyrektor Departamentu Edukacji zwrócił też uwagę, że ewentualny strajk włoski może również skomplikować sytuację.

Ponadto skarbnik mówił o planowanej zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej o charakterze generalnym - aktualnie trwają uzgodnienia z Regionalną Izbą Obrachunkową, a od czerwca rozpoczną się rozmowy z radnymi.

Przedstawiciele Urzędu Miasta mówili również, że trzeba przygotować się na podwyżki wynagrodzeń i dodatków, jakie mają być wypłacane od września na pomocy porozumienia rządu z Solidarnością.

Twoja reakcja na artykuł?

4
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
10
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group