Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6992
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspólne Miasto się wstrzymuje

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 12 grudnia 2006, 18:19
Autor: Jan Murański
Fot. Arkadiusz Piekarz
Rajcy ciągle nie potrafią wybrać wiceprzewodniczących.

12 grudnia radni Rady Miejskiej w Jeleniej Górze zdołali zakończyć IV sesję rozpoczętą 7 grudnia, ale nie zrealizowali w całości przyjętego wcześniej porządku obrad. Wybór wiceprzewodniczących i sekretarza urzędu miasta znowu odłożono.

Rada zdołała jedynie podzielić się pracą. Ustalono komisje stałe. Jest ich siedem: Komisja Rewizyjna - przewodniczący Zbigniew Sawicki (PO), Komisja Finansów i Budżetu – Zofia Czernow (Nasz Dom), Komisja Gospodarki Komunalnej – Jerzy Lenard (PO), Komisja Rozwoju – Wiesław Tomera (PO), Komisja Prawa i Spraw Społecznych – Jerzy Pleskot (SLD), Komisja Oświaty i Wychowania – Wojciech Leszczyk (PiS) Komisja Kultury, Sportu, Turystyki i Zdrowia – Cezary Wiklik (SLD).

Radni pozapisywali się tę do poszczególnych komisji (każdy ma obowiązek pracy przynajmniej w dwu komisjach). Najliczniejszą komisją jest Komisja Rozwoju – dziewięciu radnych. Najskromniejsza liczebnie jest Komisja Rewizyjna – cztery osoby.

Spośród klubów jedynie Wspólne Miasto nie ma żadnego przewodniczącego komisji. Żaden z członków klubu nie chciał kandydować na funkcję przewodniczącego. Prawie we wszystkich głosowaniach nad kandydaturami przewodniczących komisji „WM” konsekwentnie wstrzymywało się od głosu.

Nie przystąpiono do wyborów wiceprzewodniczących jak sekretarza miasta i odłożono je. Bez wiceprzewodniczącego rada może funkcjonować, pod warunkiem, że przewodniczący nie zachoruje, bo wówczas nie miałby go, kto zastąpić w przewodniczeniu obradom sesji.

To nie kandydatury na wiceprzewodniczących budzą rzeczywiste kontrowersje, ale osoby przyszłego drugiego wiceprezydenta oraz sekretarza miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz

~ed 12-12-2006 14:26
no i macie swoje wspólne miasto, jedyne co będą robić to to co do tej pory czyli krytykować, tylko że teraz za nasze pieniądze. skandal, gdzie realizacja hasel o dobru miasta itp. jakie to szczęście ze sajnog nie wygrał, teraz widzicie co to za ludzie. jawnie mówią że nie zamierzają nic dzialać a jedynie będą krytykować, już nawet pozorow jakiejś pracy na rzecz miasta nie stwarzają, jestem wstrząśnięty - mina sajnoga wszystko mówi.
~zibi 12-12-2006 14:30
ale rade sobie wybralismy... szkoda slow... partyjniactwo zamiast obiecanej pracy dla dobra miasta
~zed 12-12-2006 14:34
kontestacja Ťkwestionowanie, zwłaszcza publiczne, wartości i norm obowiązujących w życiu społecznym, politycznym itp.ť zrodlo: sjp.pwn.pl Jeleniogorzanom gratulujemy wspolnego miasta
~obserwator 12-12-2006 14:36
Spadowa wiesniaki z WM, nawet nie macie choc troszke ambicji zeby cos dobrego zrobic dla miasta, dostaliscie 5 stolkow i juz wam sie w du....ch poprzewracalo i wydaje sie wam ze mozecie cos, spadowa z jeleniej, idzcie robc burdel gdzie indziej. My tu potrzebujemy normalnych ludzi do rzadzenia a nie chorych ambicjonalnie wiesniakow. Wiesniak (tlum. obserwator) - czlowiek o zwichrowanym charakterze spolecznym, odruchach nieprzewidywalnych, majacy nierówno pod sufitem. Nie ma nic wspolnego z czlowiekiem pochodzacym ze wsi.
~do eda 12-12-2006 14:45
A czy nie przeszkadza panu mr.ed,że na szczeblu kraju, to właśnie PO od roku nic innego nie robi, tylko uprawia totalną krytykę.Czasem nawet własnych sztandarowych postaci[i też za nasze pieniądze]?
~wyborca 12-12-2006 14:49
Panie Sajnog, jak się Panu nie chce pracować, to niech Pan złoży mandat i idzie na bezrobocie, bo jak widać żadnego pożytku z Pana mieć Jelenia Góra nie będzie, co można wywnioskować z Pańskiej miny na zamieszczonej fotografii.
~ms 12-12-2006 14:51
Powinni wszystkich tych radnych przegonić z ratusza bez prawa do dalszego kandydowania, niech się wezmą za robotę po to ich wybrano. Znów hasła wyborcze sie nie spełnia. Wybory sie zakończyły kto wygrał to wygrał a teraz do pracy !!!!!
~pawel 12-12-2006 15:02
WM sobie teraz robi kolejną kampanie wyborczą, za nasza kase
~Matysiak 12-12-2006 15:04
Jestem zniesmaczony postawą WM a w szczególności Sajnoga, który wręcz zachowuje sie jak polityczna NOGA i ciągnie za sobą pozostałych nieudaczników, którzy TYLKO BĘDA KONTESTOWALI poczynania rady. W tym miejscu można zapytać - Co też innego ta grupa potrafi. Myślę że odpowiedzi na tak proste pytanie niestety nie zanjdę. Choć może odpowiedzą że potrafią jeszcze - DŁUBAĆ W NOSIE - no ale czy to jest odpowiedz . Pozdrawiam
~ed 12-12-2006 15:08
odpowiadam baranowi który nie potrafi sie podpisac wlasnym nickiem: wątek ten dotyczy rady miasta JG a nie "szczebla kraju" cokolwiek to znaczy (rozumiem że chodzi o wladzę centralną). Moja wypowiedź zatem dotyczyła lokalnej polityki i w żaden sposob sie nie odnosila do dzialalności PO, takze nie wiem skąd to porównanie. Proponuje następnym razem pisać na temat albo sie powstrzymać od komentarzy.
~mieszkaniec jelonki 12-12-2006 15:11
PANIE OBRĘBALSKI CO PAN WYPRAWIA CZERNOW PRZEWODNICZĄCA KOMISJI FINANSÓW I BUDŻETU,PLESKOT PRZEWODNICZĄCY KOMISJI PRAWA I SPRAW SPOŁECZNYCH!!!!!TO JAKIŚ ŻART!!!PRZECIEŻ CI LUDZIE TO NAJWIĘKSZA GANGRENA-MARTWICA TEGO MIASTA, TEGO NIE MOŻNA LECZYĆ TO TRZEBA RAZ NA ZAWSZE AMPUTOWAĆ, TO CO ONI ZNISZCZYLI I TAK NIGDY SIĘ NIE ODRODZI
~Obserwator 2 12-12-2006 15:16
Będąc mniej wulgarny niż obserwator pragnę jedynie spytać czego można było się spodziewać p WM i wyłonionym Na szybko jego liderze Panu Sajnogu ?. Standartem bowiem jest to że człowiek, który nie potrafi się znależć w swoim otoczeniu, a chciałby błysnąć intelektem - krytykuje i burzy wszystko ,co go otacza. A jak już zburzy to liczy na to że stanie się cud i on w tedy będzie czynił wyłącznie dobro. Niestety spotkanie z realiami w najlepszym przypadku powoduje, że mina jest taka jaką ma Pan Sajnog na zdjęciu. I moja rada dla całego WM. Panowie poprwdźcie jakiś biznes, ale uczciwie bez protekcji, a zobaczycie,co naprawdę trzeba zmienić w mieście ,ale i w kraju Wy jestęście albo na posadkach, albo jak Pan Sajnog na bezrobociu. ToWam wypacza poczucie rzeczywistości
~tomek.jg 12-12-2006 15:27
A Wspólna Wieś tak krzyczała co to nie zrobi! A teraz co - nic z tego nie będzie. I niech się już powoli zaczynają wstydzić Ci co na nich głosowali - Sajgona i tą rudą krzykaczke.
~Aaron Pałkin 12-12-2006 15:43
Banda nierobów z WM, tak im najwygodniej nie brać za nic odpowiedzialności tylko krytykować. JAk nie chcą pracować niech złożą mandat. Brawa dla jeleniogórzan, że w pore się nie opamiętali i nie zagłosowali na WM. Zresztą jakiej pracy można się spodziewać jak ktoś ma dośwadczenie zawodowe w postaci pracy u mamusi za marne 1700 brutto.
~J.P. 12-12-2006 15:46
Wojciech Leszczyk a nie Jerzy ;)
~hehehe 12-12-2006 15:56
a ja zapraszam do biura Wspolnego Miasta zobaczycie czy się nic nie dzieje i czy nie pomaga się mieszkańcom. dlaczego jelonka nie zainteresuje sie którzy radni wprowadzili dużury i pomaają mieszkańcom. wyjcie sobie. niech PO robi koalicje z SLD i o zgrozo PiS i rządzi. Jakbym był radnym tez bym nie przyłożył ręki do rządów PO+SLD proste
~Bezrobotny 12-12-2006 16:01
Do redakcji. Przewodniczącym Komisji Gospodarki Komunalnej ,został Jerzy Lenart a nie Leonard
~luis 12-12-2006 16:29
W.M już odpaliliście DZIĘKI PRYSTROMOWI dajcie SPOKÓJ wasz czas już minoł a na S.L. D DOPIERO nadchodą dobre chwile
~obserwator 12-12-2006 16:54
Znowu wielki wstyd!Gdzie jest budżet miasta na rok 2007?Gdzie ci inwestorzy,których Kusiak podobno wstrzymywał,a oni stali u bram miasta?Wyjdźcie do cholery z piaskownicy i rozpocznijcie normalną,codzienną pracę dla mieszkańców.Albo zażądamy komisarza dla Jeleniej Góry!!!
~tutejszy 12-12-2006 17:00
do hehehe: jeżeli za robotę uznajecie krytykanctwo i czcze obietnice ludziom, którzy liczyli i liczą na waszą pomoc, to róbcie to nadal za własne pieniążki i na własną odpowiedzialność. Po co w takim razie tyle było waszych deklaracyjek wyborczych, wykrzykiwanych non stop na ulicach przez wasze szczekaczki, skoro teraz wykazujecie, że nie potraficie pracować w zespołach razem z ludźmi, których wybrali jeleniogórzanie. Nie odpowiada wam ta rada to złóżcie mandaty. Przekonany jestem jednak tego nie zrobicie, bo marzy się wam stała pensyjka - dieta radnego, lecz bez żadnych obowiązków. Patrząc na te twarzyczki z fotografii wygląda, jakby niektórzy siedzieli tam jak na "tureckim kazaniu" i czuli się tam głupio oraz obco bez swego guru, czyli pana Wojtusia.
~CochaS_BW 12-12-2006 17:00
Całe szczęście, że przewodniczącym w siedmiu stałych komisjach nie został jakiś członek WM!!!
~888 12-12-2006 18:16
jeżeli w radzie zasiada przekupka z targu ,to nie dziwota
~no coments 12-12-2006 18:16
dla wszystkich piszących brednie- wpiszcie do swojego słownika słowo opozycja. A co PO robi w sejmie oprócz krytyki? dlaczego nie dogadało się z PiS? Banda dorobkiewiczów dogadujących się ze skompromitowanymi SLDdowcami. Pleskot i Czermow-pogratulować
~Jeicam 12-12-2006 18:33
Wwieś bedzie musiała wyjechac z kraju bo juz przychodzą do nich ludzie z miasta po obietnice przedwyborcze
~:) 12-12-2006 18:41
Ci co chca porownac PO w kraju i PO w JG troche chyba przeginaja... w miescie wlasnie zaczynaja cos robic wszystkie ugrupowania oprocz WM, ktore udaje chyba ze sie obrazilo na wyniki wyborow... - smiesznie troche to wyglada. co to za radny, ktory aby sie nie splamic wspolrzadzeniem z PO odmawia glosowania? jak WM bedzie odmawialo udzialu w decyzjach rady miasta to po jaka cholere sie tam pchali? ktos powyzej opisal jak to w biurze kolejki chetnych sie ustawiaja i prosza o pomoc a WM ma tyle pracy ze trzeba to zobaczyc na wlasne oczy - co mi po tym, ze wspolne pomaga jakiejs pani krysi z jakiejs kamienicy w zalatwieniu jakiejs administracyjnej sprawy? rada miasta ma warunkowac przyszlosc i rozwoj JG wiec niech przestana sie zajmowac soba i towarzystwem wzajemnej adoracji - .....albo niech zloza mandaty i wynocha... :P
~do mieszkanca jelonki 12-12-2006 18:45
Otóż pytasz co robi Obrębalski wybierając Czernow na szefa komisji finansów i budżetu oraz Pleskota na szefa komisji prawa i spraw społecznych? Wiedz człowieku, że to nie prezydent zgłasza kandydatury przewodniczących Komisji i nie on głosuje za nimi, ale są to propozycję składane przez radnych podczas sesji oraz tylko i wyłącznie przez nich głosowane. Swoją drogą prezydent nawet nie musi być obecny na sesji. Co więcej każdy radny powinien być członkiem co najmniej dwóch Komisji w radzie miejskiej, więc trudno by członkami Komisji a także ich przewodniczącymi nie byli radni z innych klubów czy jak ktoś woli z opozycji. Podobnie jest wiceprzewodniczącymi Rady - Prezydium Rady to nie organ polityczny, a jedynie organ organizujący pracę Rady, więc często przyjmuje się, że każdy klub (np radnych) powinien mieć swojego przedstawiciela w tym prezydium także opozycja (patrz Sejm). I to, że np w prezydium rady będzie przewodniczącym radny z PO, a wice np radny z SLD czy PIS, WM, nie świadczy jeszcze o żadnej koalicji. To że niektóre kluby nie chciały zgłosić swoich wice na wcześniejszych radach to w dużej mierze świadczy o chęci nakręcania atmosfery sporu politycznego itd a nie o zdrowym rozsądku.
~mieszczuch 12-12-2006 18:57
Opozycja to w parlamencie i w rządzie nie w SAMORZĄDZIE. Nie dyskredytujmy tych, którzy chcą pracować na rzecz miasta - należy im radą służyć. Łatwiej za te same diety przed kamerą dziury i śmieci miasta wspólnego wszystkim, nie tylko radnych, pokazywać, niż wziąźc łopatę i grabie do ręki i dla MIASTA JELENIOGÓRZAN popracować. Wybory, jak to pokazuje dzisiejsze zachowanie, nie pozwoliło opcji Wspólne Miasto zrobić miasta "wspolnego dla siebie i swoich". Obrażeni. Lepiej, że tacy niż wygrani. Szkoda tylko że w Radzie.
~wyborca 12-12-2006 18:59
tym wszystkim, którzy pluja na wm, opamietajcie sie! Odpowiedzialność ponoszą ci którzy wygrali, czytaj po i M.Obrebalski. To oni mają władzę wykonawczą a jesli chcą miec partnera we władzy uchwałodawczej to mają możliwość wyboru tych z którymi dziwicie, że ani pis ani wm a może i sld nie chce brac odpowiedzialności jesli nie ma realnego wplywy na wladze wykonawcza ( np. sekretarz, vice prezydent) czy wladze uchwalodawcza (np przewodniczacy, zastępcy itd). To pokazuje jedno - winna jest postawa po i prezydenta - zupelnie nieprzygotowani to sprawowania wladzy. bez zadnych pomysłów, programu itd. Ale cóż ... tego chcieli wyborcy.
~Marysia 12-12-2006 19:18
A czego spodziewaliście się od "towarzyszy" ze Wspólnego Miasta?Cyba nie konstruktywnej pracy?Jeśli trzeba będzie zrobic zadymę, jakiś wiec lub kolejny bunt dla zaspokojenia ambicji stadnych tego który najgłośniej w nim ryczy, to gwarantuję ,że się nie zawiedziecie.Póżniej wszyscy przez tuby lokalnych mediów dowiemy się jak wiele" proletariuszom" Wspólnego Miasta Jelenia Góra zawdzięcza.Pamiętajcie krowa która ryczy mało mleka daje.Jest to stara mądrosc ludowa, która w tym przypadku się sprawdza.I jeszcze jedno.Zapamiętajmy sobie sylwetki tych osób.Mamili nas obietnicami świetlanej przyszłosci naszego grodu.Teraz zapowiadają krytykanctwo i kontestacje.Odmawiają pracy bo nie wygrali wyborów.Obrazili się na nas.Teraz przez 4 lata wszem i wobec będą wieścic" samiśta ludzie sobie winni bośta głosowali nie za Sajnogiem".
~wyborca 12-12-2006 19:57
jaka biedna jestes Marysiu ... PO wygrało ze swoimi hasłami i tzw programem. Zapytaj ich dlaczeg go nie realizują. Czy Ty jesli nie masz mozliwosci wplywania na realizacje tego programu wezmiesz za to odpowiedzialność? to tak jakbys chciała zrobic remont w mieszkaniu sąsiada a on wcale nie ma na to ochoty.BO WOLI SAM! WYOBRAZASZ SOBIE ZE TUSK BEDZIE REALIZOWAL PROGRAM LEPPERA I ZA NIEGO ODPOWIADAł. BZDURA. PREZYDENT CHCAC REALIZOWAC SWOJE OBIETNICE MOZE TO ROBIC - NIKT MU W TYM NIE PRZESZKADZA - CZEKAMY NA TE PRZYGOTOWANE UCHWALY, KASE Z UNII I INNE TAM OBIECANKI.
~andre 12-12-2006 20:01
Jelenia zawsze była "czerwoną doliną", wyborcy jeszcze nie dojrzeli do właściwego wyboru, dają się manipulować. Komusza mentalność przeważa. Obecna sytuacja spowoduje utrzymanie dotychczasowego status quo, rządzić będą stare układy i układziki, również w powiecie. Tylko szkoda młodych, że wyjeżdżają no i oczywiście Miasta, które staje się coraz większą prowincją, jednym z wielu miast tylko powiatowych. Deptak i Al. J.P. II to za mało. Może za cztery lata ???
~JG fan 12-12-2006 20:10
Po pierwsze do ludzi sie tu wypowiadajacych co ma Prezydent Miasta do skladu k Komisji w Radzie. Napiszcie mi tak krociutko co wiecie o kompetencjach obu podmiotow??? Po drugie dlaczego Wspolne Miasto, ktore niby tak zatroskane jest dobrem naszego miasta nie chce konstruktywnie dzialac w Radzie Miasta? Dlaczego wstrzymuje sie od glosu? Na prawde nie potraficie nic wiecej niz krytykowac? Wstyd!
~cdn 12-12-2006 20:12
Czy ten szyderczy usmiech Sajnoga znaczy "wy sie produkujcie a ja tu sobie z boku posiedze i popatrze. zobaczycie jak wam bede bledy wytykal, kolega Robert juz nastepny felieton smaruje..."?
~Romek 12-12-2006 20:28
Ależ nie miejcie pretensji do Wspólnego Miasta.Jeśli trzeba będzie zrobić za.dymę,okrzyki,transparenty,rozwalić sesję Rady,to zawsze można na nich liczyć.Dziś są w wielkiej biedzie, bo nie mogą wsadzić ludzi na stanowiska,które im obiecali.Ponadto jest kłopot z koniami trojańskimi,które przyjęli z SLD.Ci też czekają na obiecane funkcje:generała w Miejskim Inspektoracie Obrony Cywilnej,z-cy prezydenta ds.oświaty i kultury i sekretarza Miasta.
~ja 24 12-12-2006 20:34
ale sie kłucicie na tych kometarzach!zachowujecie sie jak ci w ratuszu!!takie same D.B..E!!!NARA!!
~Gumiś 12-12-2006 20:53
A co mnie obchodzi czy radny jest z tej czy inne partii politycznej. On ten radny ma przede wszystkim pracować dla miasta, jego mieszkańców. A głupi radny będzie pracował tak jak mu jego partia każe. Taki radny jest ... szkoda gadać. Panie i Panowie radni do pracy albo znikajcie z Ratusza i nie dziwcie się że ludzie będą mówili że tylko diety was trzymają. Sprawy waszych partii zostawcie za drzwiami ratusza kiedy będziecie wchodzić do sali na posiedzenie komisji bądź plenarne Rady.
~ikz 12-12-2006 21:12
Najlepiej zrobią nic nie robiąc. Przynajmniej Wspólne Miasto w niczym nie zaszkodzi. Szkoda tylko, że biora diety.
~lukasz 12-12-2006 22:38
Zastanawiam się jak 5 osób będzie w stanie przeszkodzić w realizacji pomysłów reszty rady. A diety biorą z podatków tych którzy na nich głosowali, nie decydujcie na kogo kto wpłaca część swojego podatku. Reszta bierze kaske z puli wpłacanej przez swoich wyborców, każdy ma swojego reprezentanta. Przestańcie tu krytykować WM bo to nie w ich rękach jest inicjatywa. Będą pracowali w komisjach tylko żadnej nie będą przewodniczyli. I nie wierzcie, że poszczególni przewodniczący są z przypadku. Wszystko jest dogadane, nie darmo czekano tak długo z tymi głosowaniami, trzeba było się najpierw porozumieć kto co dostanie. Zobaczcie na polityczną przynależność. PO - wygrali i dzielą. SLD - niech każdy sami sobie odpowie dlaczego są w tym dealu, ja się nie podejmuje. PiS - grupa koniunkturalistów z parciem na stołek (szczególnie Pan Łojek). Nasz Dom - Pani Czernow od dawna poukładana z miejscowymi elitami. Wszystko to gwarancja kontynuacji dotychczasowej linii rządzenia miastem. Widać większość mieszkańców jest zadowolona z tego co ma i chęć jakiś szczególnych zmian nie jest ich udziałem. Wygrywa demokracja.
~John 12-12-2006 22:52
Mamy nowych Lepperów...
~Marysia 12-12-2006 23:11
Wyborco. Nie czujesz się zawiedziony przegraną Wspólnego Miasta? Czy nie obiecywali wygranej? Czy nie obiecywali zmian? Nie umieli ocenic realnie swoich szans? Po co składac deklaracje bez pokrycia? Chciałem dobrze, ale nie wyszło. To za mało by byc wiarygodnym. Jeszcze jedno, a gdyby wygrał Pan Sajnog, to cóż takiego mógłby on uczynic z tymi pięcioma mandatami w Radzie, mając wszystkich przeciw sobie? Dajmy Prezydentowi czas, niech zbierze większosc, niech WM pokaże jaką będzie opozycją. Po pracy ich poznamy.
~Wyborca 13-12-2006 0:18
Myślę w komisjach sami fachowcy ,za cztery lata będzie dno,a od dna łatwiej się odbić.Nie przejmujmy się róbmy swoje ,a niech oni rządzą.
~pawel 13-12-2006 1:42
tu jest samorząd, 23 głosy w radzie a nie ponad 400, nie przywrównujcie ratusza do sejmu, ruszać dupy do roboty a nie "kontestowac" od samego poczatku
~Mosze Pisenbaum 13-12-2006 8:23
Zobaczymy tylko kogo PO wybierze na partnera do tańca. Pan Łużniak świetnie czuje się ze starymi znajomymi z SLD i tu jest odpowiedź na zagadkę, skąd w komisjach Rady dinozaury z poprzedniej kadencji...
~AP 13-12-2006 9:03
Sajnog, mam zajęcie dla ciebie! Zajmij się swoimi podobiznami w całym mieście! Z tego co wiem, to komitety wyborcze mają pewne obowiązki dotyczące sprzątania po wyborach! Tylu podobizn nie miał żaden inny kandydat, więc załatw sobie jakiś duży kontener i wreszcie WYRZUĆ SIĘ DO ŚMIETNIKA!!! ps. zmień sobie krawacik, bo ten już się opatrzył ludziom.
~do "wyborcy" 13-12-2006 9:06
W komisjach jak i w Radzie tacy fachowcy jakich wybrali wyborcy. A Ty czy jesteś w jakiejś dziedzinie fachowcem ?
~Tiger 13-12-2006 12:34
Piszecie ludzie, że nic się nie zmieniło... No, a czego się spodziewaliście - cudu? Kiedy były wybory parlamentarne, prezydenckie... Oni też obiecywali, a jak dotychczas nic, a nic się nie poprawiło :) Taki kraj.
~elaborator 13-12-2006 13:41
twarz sugeruje " że myśl nie zmąciła mego umysłu" albo podpis pod zdjeciem
~zintowski 13-12-2006 14:03
Tym,którzy nie widzą związku pomiędzy polityką koalicyjną uprawianą w sejmie a przełożeniem na szczebel samorządowy przypominam:radny Zbigniew Sawicki-mąż posłanki Beaty Sawickiej,przewodniczący Rady p.Hubert Papaj-asystent w.w posłanki. A o tym jak p.Jerzy Sz.czuwał do niedawna nad poczynaniami swego "pupila" nie trzeba chyba przypominać.
~były radny 13-12-2006 14:16
Super, komisja rewizyjna zamiast być kierowana przez opozycjię to jest w rękach koalicji rządzącej; sprawy społeczne w rękach tych co napaskudzili; oświatą i kulturą zarządza jakiś leszcz, a komisji ds. bezrobocia już nie potrzeba...
~ciekawy 13-12-2006 14:45
a ja tam sie ciesze ze ludzie majacy doswiadczenie i wiedze o funkcjonowaniu parlamentu sa w radzie a to ze ktos jest czyims mezem czy zoną chyba nie powinno dyskwalifikowac i byc zakazem PRZECIEZ TO LUDZIE WYBIERALI w wyborach a nie jeden glos posla czy senatora Pan K Mroz tez przeciez jest pracownikiem biura poselskiego itd
~drzemlik 13-12-2006 16:25
Ludzie wybrali Radę,licząc, że jej członkowie będą pracować dla dobra miasta.Jest wręcz paranoją,że ludzie z WM nie chcą za nic brać odpowiedzialności. Oczywiście,stać z boku i krytykować-to głupiec potrafi,ale coś zrobić? Skąd u ludzi z WM pojawiła się taka arogancja,buta i przekonanie o nieomylności. A na marginesie kiedy rozliczy WM koszty wyborów?
~zintowski 13-12-2006 17:19
p.ciekawy--ja przecież w ogóle nie kwestionuję wyników wyborów.Po prostu wpływ wyborcy na wybrańców kończy się w momencie wrzucenia karty do urny.Natomiast wpływ wyżej stojących w hierarchii partyjnej jest na ogół bardzo czytelny.Oby nasi wybrańcy pracowali na chwałę naszego grodu i nas wszystkich,a nie dla dobra partyjnego[lub własnego].
~:) 13-12-2006 18:36
z drugiej jednak strony patrzac - obawialem sie ze WM bedzie chcialo aktywnie wdrazac swoje pomysly z kampanii - moze to lepiej ze siedza cicho? nic nie zepsuja! :) za 4 lata powinno to byc ich haslo wyborcze: >> nie jestesmy odpowiedzialni - nic nie zrobilsmy << :P
~Bezrobotny 13-12-2006 19:39
Trzeba przyznać że nowa rada jest raczej mierna.Nie ma w śród nich prawdziwych mówców,oratorów.Tak płomiennych wystąpień jakie były w poprzedniej kadencji a wygłaszane przez Roberta Prystroma raczej nie będzie. Na ostatniej sesji we wtorek wogóle brakowało merytorycznej dyskusji.Samo powołanie komisji uważam za jedną wielką farsę.Zlikwidowano komisję bezrobocia i basenów termalnych.Nie wróżę nic dobrego mieszkańców na najbliższe cztery lata.Jedno co ich łączyło na ostatniej sesji to mizdrzenie się do kamer i udzielenie wywiadów lokalnej prasie,pomiomo że jeszcze nic nie zrobili.
~rafal 13-12-2006 21:41
moze oni nie widza po co s...e tam wybrali pozdro!
~zrozpaczony 13-12-2006 23:16
to jest poniżej krytyki,Czernow i Pleskot niech wezmą sie do roboty za 800 zł.Brak słów,brak słow drodzy...starzy wyjadacze trzymający sie stołków bo co z nimi zrobić?nie znajda pracy w mieście za takie pieniądze.Jak mogą rano patrzeć w lustro?
~zdegustowany 13-12-2006 23:46
pleskot w komisji prawa?ten kraj jest cały chory od skórki w bardzo głęboki środek Polski.Takiego syfu nie było nigdy.Polska to jeden układ ot co!!!
~do bezrobotnego 14-12-2006 7:39
Bezrobotny, a po cholerę nam mówcy i oratorzy?! Nam potrzeba ludzi działających a nie lejących wodę tak jak wymieniony robercik! Płomienne wystąpienia? Kpisz czy o drogę pytasz?!
~nowe 5-01-2007 22:59
Do wszystkich mieszkańców !!! A może proszę Państwa odwołąmy tych radnych wlącznie z Panem Prezydentem ? Jak myślicie? dwa miesiace i tylko dzielenie stołków bez skutwów czekam na odpowiedzi jezeli bedzie sporo to zaczynamy referendm!!!!
~1 2 3 ZACZYNAJ !!!. 6-01-2007 18:12
Masz racje. Czas pomyslec juz o tym. bo to jest GRANDA!.Masz pomysl na referwndum to zaczynaj,a na pewno bedziesz mial poparcie,bo ludzie juz sie najedli tej wladzy!.Tylko posadki i stoleczki ich interesuja , nas maja w D...!.
~pipi 10-01-2007 15:07
a w których komisjach jest psiarczykowa Ragiel Anna ?? Pewnikiem w komisji Finansów iRozwoju ,bo musi dużo zalatwić dla swoich!!! Jestem za REFERENDUM !!!!
~i o was piszą... 24-02-2007 13:16
no prosze! super strona, super wypowiedzi, szkoda ze w kilku ostatnich przewraca sie kota ogonem i odchodzi od merytorychnej dyskusji!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group