Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11409
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspólne Miasto się wstrzymuje

Wtorek, 12 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 12 grudnia 2006, 18:19
Autor: Jan Murański
Jelenia Góra: Wspólne Miasto się wstrzymuje
Fot. Arkadiusz Piekarz
Rajcy ciągle nie potrafią wybrać wiceprzewodniczących.

12 grudnia radni Rady Miejskiej w Jeleniej Górze zdołali zakończyć IV sesję rozpoczętą 7 grudnia, ale nie zrealizowali w całości przyjętego wcześniej porządku obrad. Wybór wiceprzewodniczących i sekretarza urzędu miasta znowu odłożono.

Rada zdołała jedynie podzielić się pracą. Ustalono komisje stałe. Jest ich siedem: Komisja Rewizyjna - przewodniczący Zbigniew Sawicki (PO), Komisja Finansów i Budżetu – Zofia Czernow (Nasz Dom), Komisja Gospodarki Komunalnej – Jerzy Lenard (PO), Komisja Rozwoju – Wiesław Tomera (PO), Komisja Prawa i Spraw Społecznych – Jerzy Pleskot (SLD), Komisja Oświaty i Wychowania – Wojciech Leszczyk (PiS) Komisja Kultury, Sportu, Turystyki i Zdrowia – Cezary Wiklik (SLD).

Radni pozapisywali się tę do poszczególnych komisji (każdy ma obowiązek pracy przynajmniej w dwu komisjach). Najliczniejszą komisją jest Komisja Rozwoju – dziewięciu radnych. Najskromniejsza liczebnie jest Komisja Rewizyjna – cztery osoby.

Spośród klubów jedynie Wspólne Miasto nie ma żadnego przewodniczącego komisji. Żaden z członków klubu nie chciał kandydować na funkcję przewodniczącego. Prawie we wszystkich głosowaniach nad kandydaturami przewodniczących komisji „WM” konsekwentnie wstrzymywało się od głosu.

Nie przystąpiono do wyborów wiceprzewodniczących jak sekretarza miasta i odłożono je. Bez wiceprzewodniczącego rada może funkcjonować, pod warunkiem, że przewodniczący nie zachoruje, bo wówczas nie miałby go, kto zastąpić w przewodniczeniu obradom sesji.

To nie kandydatury na wiceprzewodniczących budzą rzeczywiste kontrowersje, ale osoby przyszłego drugiego wiceprezydenta oraz sekretarza miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
832
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group