Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5524
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspólne działania policji ze służbami sanitarnymi

Środa, 30 grudnia 2020, 14:17
Aktualizacja: 14:19
Autor: 112
Jelenia Góra: Wspólne działania policji ze służbami sanitarnymi
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze wraz z urzędnikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze sprawdzali czy klienci i pracownicy różnych obiektów przestrzegają przepisy związane z wystąpieniem epidemii koronawirusa oraz czy stosują się do wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

W ramach prowadzonych działań zwracano szczególną uwagę, czy poszczególne punkty posiadają prawidłowe oznakowanie w placówkach, środki dezynfekcyjne oraz czy sprzedawcy i klienci stosują się do nakazu noszenia maseczek lub przyłbic. Osoby, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa zostały pouczone.

Jednocześnie promowano wykorzystywanie do pakowania rękawic foliowych oraz torebek lub stosownych nakryć na produkty, celem ograniczania możliwości przebierania i dotykania produktów, które są przeznaczone do spożycia bez mycia i obróbki termicznej (np. pieczywo, bułki, wyroby cukiernicze).

Przypominano, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy nie można zachować 1.5 metrowej odległości od innych. Za nieposiadanie wskazanych maseczek, przyłbic lub elementów garderoby, Policja może ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

W najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole.

Twoja reakcja na artykuł?

4
21%
Cieszy
8
42%
Hahaha
1
5%
Nudzi
2
11%
Smuci
1
5%
Złości
3
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group