Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3534
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wspinajcie się w „Ekonomie”! Będzie ekstremalnie

Piątek, 16 września 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: RED
Dziś o godz. 15.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych zostanie oficjalnie otwarta ściana wspinaczkowa.

– To efektowne przedsięwzięcie – powiedziała Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – które powstało przy konkretnej szkole, ale służyć będzie wszystkim zainteresowanym mieszkańcom, wedle ustalonych reguł.

- Planujemy – konkludowała Z. Czernow – że przynajmniej do końca roku ścianka w ZSE-T będzie udostępniana co najmniej dwa razy w tygodniu dla osób spoza szkoły i to bezpłatnie, pod opieką certyfikowanych instruktorów. Faktem jest jednak, że nie każdy w każdym momencie będzie mógł z niej korzystać, bo jednocześnie mogą ćwiczyć małe, 4-5-osobowe grupki osób. Po uruchomieniu przedsięwzięcia poinformujemy o systemie informacji i rezerwacji – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Pierwsze zawody – I Międzynarodowe Mistrzostwa w Sportach Ekstremalnych – „Ekstremalia 2011” odbędą się, z udziałem młodych Czechów już w niedzielę. Czesi byli partnerem w tym projekcie, koszt budowy ścianki, to prawie 40. tys. zł. W sobotę, w okolicach Paulinum odbędą się z udziałem tej samej grupy młodzieży zawody w paint ballu i pokazy „zorbingu” (toczeniu się we wnętrzach wielkich kul).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group