Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 4210
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wsparcie dla onkologii

Środa, 6 lutego 2019, 6:05
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2019, 6:54
Autor: WAC
Region: Wsparcie dla onkologii
Fot. UMWD
Kolejne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego popłyną na rozwój nowoczesnej i szeroko dostępnej opieki onkologicznej w regionie. Tym razem z tego źródła zostanie sfinsowane wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz jego filii w tym jeleniogórskiej. Umowę w tej sprawie popisali kilka dni temu marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz dyrektor DCO Adam Maciejczyk.

Szpitalny System Informatyczny (HIS) oraz System realizujący e-usługi w Dolnośląskim Centrum Onkologii będzie kosztował 2,6 miliona złotych (85 % tej kwoty to środki unijne). Jego odbiorcami będą pacjenci, ich rodziny i opiekunowie, podmioty gospodarcze oraz inne podmioty medyczne. Wdrożenie i integracja systemu umożliwi 24-godzinny dostęp do dokumentacji medycznych przez 7 dni w tygodniu. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na czerwiec 2020 roku.

To kolejne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego, które przeznaczamy na rozwój opieki onkologicznej – mówi marszałek Cezary Przybylski. - W bieżącej perspektywie unijnej sfinansowaliśmy już między innymi budowę Centrum Chorób Piersi Breast Unit czy Filii Radioterapii DCO w Jeleniej Górze.
System na pewno poprawi jakość obsługi pacjenta – dodaje Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. - Dodatkowo, dzięki jego wdrożeniu, zmniejszymy koszty funkcjonowania szpitala, poprawimy dostępność danych medycznych i jednocześnie zwiększymy bezpieczeństwo przekazywanych informacji.

Twoja reakcja na artykuł?

29
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group