Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10393
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wsparcie dla onkologii

Środa, 6 lutego 2019, 6:05
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2019, 6:54
Autor: WAC
Region: Wsparcie dla onkologii
Fot. UMWD
Kolejne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego popłyną na rozwój nowoczesnej i szeroko dostępnej opieki onkologicznej w regionie. Tym razem z tego źródła zostanie sfinsowane wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz jego filii w tym jeleniogórskiej. Umowę w tej sprawie popisali kilka dni temu marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz dyrektor DCO Adam Maciejczyk.

Szpitalny System Informatyczny (HIS) oraz System realizujący e-usługi w Dolnośląskim Centrum Onkologii będzie kosztował 2,6 miliona złotych (85 % tej kwoty to środki unijne). Jego odbiorcami będą pacjenci, ich rodziny i opiekunowie, podmioty gospodarcze oraz inne podmioty medyczne. Wdrożenie i integracja systemu umożliwi 24-godzinny dostęp do dokumentacji medycznych przez 7 dni w tygodniu. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na czerwiec 2020 roku.

To kolejne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego, które przeznaczamy na rozwój opieki onkologicznej – mówi marszałek Cezary Przybylski. - W bieżącej perspektywie unijnej sfinansowaliśmy już między innymi budowę Centrum Chorób Piersi Breast Unit czy Filii Radioterapii DCO w Jeleniej Górze.
System na pewno poprawi jakość obsługi pacjenta – dodaje Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. - Dodatkowo, dzięki jego wdrożeniu, zmniejszymy koszty funkcjonowania szpitala, poprawimy dostępność danych medycznych i jednocześnie zwiększymy bezpieczeństwo przekazywanych informacji.

Twoja reakcja na artykuł?

29
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
94
Nigdy
26%
Rzadko
45%
Czasami
16%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group