• Niedziela, 21 kwietnia 2019
  • Godz. 20:58
  • Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
  • Czytających: 4857
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wsparcie dla onkologii

Wiadomości: Region
Środa, 6 lutego 2019, 6:05
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2019, 6:54
Autor: WAC
Fot. UMWD
Kolejne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego popłyną na rozwój nowoczesnej i szeroko dostępnej opieki onkologicznej w regionie. Tym razem z tego źródła zostanie sfinsowane wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz jego filii w tym jeleniogórskiej. Umowę w tej sprawie popisali kilka dni temu marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz dyrektor DCO Adam Maciejczyk.

Szpitalny System Informatyczny (HIS) oraz System realizujący e-usługi w Dolnośląskim Centrum Onkologii będzie kosztował 2,6 miliona złotych (85 % tej kwoty to środki unijne). Jego odbiorcami będą pacjenci, ich rodziny i opiekunowie, podmioty gospodarcze oraz inne podmioty medyczne. Wdrożenie i integracja systemu umożliwi 24-godzinny dostęp do dokumentacji medycznych przez 7 dni w tygodniu. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na czerwiec 2020 roku.

To kolejne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego, które przeznaczamy na rozwój opieki onkologicznej – mówi marszałek Cezary Przybylski. - W bieżącej perspektywie unijnej sfinansowaliśmy już między innymi budowę Centrum Chorób Piersi Breast Unit czy Filii Radioterapii DCO w Jeleniej Górze.
System na pewno poprawi jakość obsługi pacjenta – dodaje Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. - Dodatkowo, dzięki jego wdrożeniu, zmniejszymy koszty funkcjonowania szpitala, poprawimy dostępność danych medycznych i jednocześnie zwiększymy bezpieczeństwo przekazywanych informacji.

Twoja reakcja na artykuł?

29
81%
Cieszy
2
6%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
3
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Boss 6-02-2019 7:14
Brak lekarzy ,brak personelu pomocniczego ,brak dostępu pacjenta do leczenia ale jest sukces bo będzie kolejny system informatyczny BRAWO
~Onkologiczna 6-02-2019 7:59
Szpital w JG i leczenie w nim to farsa, koszmar. Nikt nie traktuje człowieka z godnością, nikt nie poświęca czasu, nikt niczego nie tłumaczy. Tego szpitala nie powinno być....jeśli nie ma cierpliwości, czasu , lekarzy i pielęgniarek z empatią. Szpital wydmuszka!!!!
~Matti 6-02-2019 8:19
do: ~Onkologiczna (7:59)
Na szczęście jest Juras. W przyszłym roku będzie zbierał na empatię.
~Boss 6-02-2019 17:36
do: ~Onkologiczna (7:59)
Empatia ,zastanów się co Ty piszesz żądasz od ludzi tam pracujących przeżywania każdego przypadku ,współczucia rozczulania się nikt nie wytrzymałby jednego dnia w tym zawodzie lekarz ,pielęgniarka to zawód w którym trzeba wyzbyć się empatii na tym polega profesjonalizm oni mają was leczyć od wsparcia w chorobie jest rodzina albo pomoc psychologiczna
~JATO 6-02-2019 21:12
do: ~Boss (17:36)
Boss, odpowiedz mi na jedno pytanie: leczą automaty, roboty czy ludzie?
~Matt 6-02-2019 8:34
Szkoda słów . Oddział onkologiczny w szpitalu w Jeleniej Górze to totalnie niedofinansowana dziedzina. Dostęp do lekarzy, badań, porażka. Warunki poniżej godności człowieka. Każdy polityk przed zakupem bezwartościowych narzędzi, za którymi idą ogromne sumy powinien odwiedzić Oddział onkologiczny w szpitalu i przyjrzeć się co naprawdę jest potrzebne ciężko chorym pacjentom. Czy na pewno nowy system informatyczny polepszy ich warunki ?
~Smutna 6-02-2019 13:02
Mam koszmarne wyrzuty, że nie sprzeciwiłam się "leczeniu" na tym oddziale osoby bliskiej. Inne oddziały nie lepsze
rymcycymcy 6-02-2019 15:33
Gry będą się mniej lagować !? :)
~JATO 6-02-2019 21:07
Po co...? Po co tyle gadania...? Tyle teatru, złudzeń i udawania... Po co? Ludzie będą chorować na nowotwory i innego rodzaju choróbska jeszcze więcej, jeszcze bardziej, a będą to "zawdzięczać" i już "zawdzięczają" sztucznemu promieniowaniu elektromagnetycznemu. Tak, tak... Wasza nieświadomość jest porażająca. Zobaczcie ile wokół Was stacji bazowych telefonii komórkowej i zainteresujcie się jak to działa na Wasz organizm. Przestańcie się cieszyć, jak niespełna rozumu, wi-fi i innymi gadżetami technologii bezprzewodowej, bo jesteście pierwszymi chętnymi na onkologię. Reszta też, jak baranki na rzeź, nie ma wpływu na promieniowanie, które jest wokół z masztów nadajników sieci komórkowych, gęsto porozstawianych w zaludnionych miejscach. Nikt tego nie kontroluje, a pacjentów onkologicznych przybywa masowo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
282
Tak
68%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group