Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5106
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wsparcie dla onkologii

Wiadomości: Region
Środa, 6 lutego 2019, 6:05
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2019, 6:54
Autor: WAC
Fot. UMWD
Kolejne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego popłyną na rozwój nowoczesnej i szeroko dostępnej opieki onkologicznej w regionie. Tym razem z tego źródła zostanie sfinsowane wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz jego filii w tym jeleniogórskiej. Umowę w tej sprawie popisali kilka dni temu marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz dyrektor DCO Adam Maciejczyk.

Szpitalny System Informatyczny (HIS) oraz System realizujący e-usługi w Dolnośląskim Centrum Onkologii będzie kosztował 2,6 miliona złotych (85 % tej kwoty to środki unijne). Jego odbiorcami będą pacjenci, ich rodziny i opiekunowie, podmioty gospodarcze oraz inne podmioty medyczne. Wdrożenie i integracja systemu umożliwi 24-godzinny dostęp do dokumentacji medycznych przez 7 dni w tygodniu. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na czerwiec 2020 roku.

To kolejne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego, które przeznaczamy na rozwój opieki onkologicznej – mówi marszałek Cezary Przybylski. - W bieżącej perspektywie unijnej sfinansowaliśmy już między innymi budowę Centrum Chorób Piersi Breast Unit czy Filii Radioterapii DCO w Jeleniej Górze.
System na pewno poprawi jakość obsługi pacjenta – dodaje Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. - Dodatkowo, dzięki jego wdrożeniu, zmniejszymy koszty funkcjonowania szpitala, poprawimy dostępność danych medycznych i jednocześnie zwiększymy bezpieczeństwo przekazywanych informacji.

Twoja reakcja na artykuł?

29
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Boss 6-02-2019 7:14
Brak lekarzy ,brak personelu pomocniczego ,brak dostępu pacjenta do leczenia ale jest sukces bo będzie kolejny system informatyczny BRAWO
~Onkologiczna 6-02-2019 7:59
Szpital w JG i leczenie w nim to farsa, koszmar. Nikt nie traktuje człowieka z godnością, nikt nie poświęca czasu, nikt niczego nie tłumaczy. Tego szpitala nie powinno być....jeśli nie ma cierpliwości, czasu , lekarzy i pielęgniarek z empatią. Szpital wydmuszka!!!!
~Matti 6-02-2019 8:19
do: ~Onkologiczna (7:59)
Na szczęście jest Juras. W przyszłym roku będzie zbierał na empatię.
~Boss 6-02-2019 17:36
do: ~Onkologiczna (7:59)
Empatia ,zastanów się co Ty piszesz żądasz od ludzi tam pracujących przeżywania każdego przypadku ,współczucia rozczulania się nikt nie wytrzymałby jednego dnia w tym zawodzie lekarz ,pielęgniarka to zawód w którym trzeba wyzbyć się empatii na tym polega profesjonalizm oni mają was leczyć od wsparcia w chorobie jest rodzina albo pomoc psychologiczna
~JATO 6-02-2019 21:12
do: ~Boss (17:36)
Boss, odpowiedz mi na jedno pytanie: leczą automaty, roboty czy ludzie?
~Matt 6-02-2019 8:34
Szkoda słów . Oddział onkologiczny w szpitalu w Jeleniej Górze to totalnie niedofinansowana dziedzina. Dostęp do lekarzy, badań, porażka. Warunki poniżej godności człowieka. Każdy polityk przed zakupem bezwartościowych narzędzi, za którymi idą ogromne sumy powinien odwiedzić Oddział onkologiczny w szpitalu i przyjrzeć się co naprawdę jest potrzebne ciężko chorym pacjentom. Czy na pewno nowy system informatyczny polepszy ich warunki ?
~Smutna 6-02-2019 13:02
Mam koszmarne wyrzuty, że nie sprzeciwiłam się "leczeniu" na tym oddziale osoby bliskiej. Inne oddziały nie lepsze
rymcycymcy 6-02-2019 15:33
Gry będą się mniej lagować !? :)
~JATO 6-02-2019 21:07
Po co...? Po co tyle gadania...? Tyle teatru, złudzeń i udawania... Po co? Ludzie będą chorować na nowotwory i innego rodzaju choróbska jeszcze więcej, jeszcze bardziej, a będą to "zawdzięczać" i już "zawdzięczają" sztucznemu promieniowaniu elektromagnetycznemu. Tak, tak... Wasza nieświadomość jest porażająca. Zobaczcie ile wokół Was stacji bazowych telefonii komórkowej i zainteresujcie się jak to działa na Wasz organizm. Przestańcie się cieszyć, jak niespełna rozumu, wi-fi i innymi gadżetami technologii bezprzewodowej, bo jesteście pierwszymi chętnymi na onkologię. Reszta też, jak baranki na rzeź, nie ma wpływu na promieniowanie, które jest wokół z masztów nadajników sieci komórkowych, gęsto porozstawianych w zaludnionych miejscach. Nikt tego nie kontroluje, a pacjentów onkologicznych przybywa masowo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group