Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7636
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wsparcie dla niepełnosprawnych studentów w MOPS–ie

Poniedziałek, 2 marca 2015, 8:16
Aktualizacja: 8:19
Autor: Mea
Jelenia Góra: Wsparcie dla niepełnosprawnych studentów w MOPS–ie
Fot. Archiwum
Pomoc w zdobyciu prawa jazdy, zakupie protezy, dofinansowanie szkoleń oraz studiów to część z działań Działu Rehabilitacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, realizowanego w ramach programu „Aktywny samorząd” w 2015 r. Program skierowany jest do niepełnosprawnych studentów z Jeleniej Góry.

Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2015 roku. Z uwagi na ograniczenia w finansowaniu ze środków PFRON wydatków inwestycyjnych, realizowanych będzie 7 z 11 zadań przewidzianych w pilotażowym programie „Aktywny samorząd”.

Będzie to: pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B, dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania, pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy, przebywającego w żłobku lub przedszkolu, albo pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego),

Ponadto przez cały marzec można składać wnioski o pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/dziennym lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

Formularze wniosków można pobrać ze strony internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze i złożyć w siedzibie MOPS-u w Dziale Rehabilitacji, przy Al. Jana Pawła II 7, na parterze w pokoju nr 8. Więcej informacji można uzyskać również na stronie internetowej MOPS-u lub pod numerami tel. 75 755 88 02 oraz 75 755 88 01.

W przypadku pojawienia się możliwości zwiększenia środków inwestycyjnych na realizację programu, Zarząd PFRON może skorzystać z zasady wyrażonej w rozdziale VII ust. 6 programu, która pozwala modyfikować dokument pn. „Kierunki działań (…)”, co pozwoli w terminie późniejszym uruchomić realizację kolejnych form wsparcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group