Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 1788
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wsparcie dla bezrobotnych Dolnoślązaczek

Wiadomości: Region
Piątek, 30 grudnia 2016, 8:00
Autor: Org
Fot. Archiwum
Od stycznia Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej rusza z projektem "AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KOBIET". Bezrobotne panie mogą się ubiegać o bezzwrotne dotacje na założenie własnej firmy w wysokości 24 000 zł czy finansowe wsparcie pomostowe na okres od 6 do 12 miesięcy, w kwocie 1350 zł brutto miesięcznie. Uczestniczki projektu objęte będą również wsparciem biznesowym szkoleniowo – doradczym.

- Pierwszeństwo udziału w projekcie mają kobiety niepełnosprawne, w wieku powyżej 50 lat, pochodzące z terenów wiejskich a także długotrwale bezrobotne. Chcemy by dzięki temu programowi na samozatrudnienie zdecydowało się co najmniej 80 kobiet - mówi Andrzej Jamrozik, prezes DAWG.

- Wsparcie z naszej strony to nie tylko przyznanie dotacji finansowej na założenie własnej firmy. Wiele bezrobotnych pań, zwłaszcza długotrwale, nie potrafi się odnaleźć na rynku pracy, nie wiedzą co mogłyby robić. Dlatego zapewniamy doradcę zawodowego i psychologa, którzy pomogą określić potencjał danej osoby, jej możliwości, zdolności, jak również pomogą podjąć nowe wyzwanie zawodowe-przekwalifikować się, podjąć kursy szkolenia czy odpowiednie studia podyplomowe co również także jest finansowane z programu- mówi Helena Kaniewska z DAWG, koordynator projektu

Kobiety, które zdecydują się założyć własny biznes, otrzymaną dotację będą mogły przeznaczyć na zakup środków trwałych (w tym również środków transportu z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność w zakresie drogowego transportu towarów), zakup oraz pozyskanie wartości materialnych i prawnych, zakup środków obrotowych czy pokrycie kosztów prac remontowych i budowlanych.
Projekt „Akademia przedsiębiorczości kobiet” realizowany jest w ramach Osi priorytetowej 8 Rynek pracy, Działania 8.3 Samozatrudnienie, przedsiębiorczość oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Projekt realizowany będzie do września 2018 roku.

Szczegółowe informacje o Projekcie “AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KOBIET” znajdą Państwo na stronie: www.dawg.pl/akademiakobiet

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~do org 30-12-2016 10:00
Wszysktko fajnie ale nie dotyczy to naszego powiatu... "zamieszkujących powiaty: legnicki, polkowicki, wołowski, strzeliński, kamiennogórski, dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki, złotoryjski, wałbrzyski."
~ 30-12-2016 11:19
a tamci znowu z tym namawianiem do założenia własnej firmy. nie każdy ma ochotę i predyspozycje do prowadzenia firmy - wbijcie to sobie wreszcie do waszych ciasnych głów wy oderwane od życia urzędasy.
~phi 30-12-2016 20:06
i po co ten artykuł, jak wsparcie nie jest realizowane w naszym miescie ani powiecie
~hi 31-12-2016 0:07
do phi: a może ktos podzielił panie na I i II sort ? Tylko ktore którym nie wiadomo !
~ 31-12-2016 18:21
Panie się same dzielą, pączkują i rozczłonkowują ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group