Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9961
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniały koncert dla Romka

Sobota, 5 listopada 2016, 12:02
Aktualizacja: Niedziela, 6 listopada 2016, 8:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspaniały koncert dla Romka
Fot. Przemek Kaczałko
Stabat Mater na solistów, chór i orkiestrę Gioachino Rossiniego, to propozycja z jaką rotarianie wyszli do jeleniogórzan, aby w podzięce za piękny koncert wspomóc chorego na stwardnienie rozsiane Romka Geftasewicza. W piątkowy wieczór (4.11) w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odbył się jeden z trzech koncertów charytatywnych.

Rotary Club Jelenia Góra-Cieplice, Rotary Club Wrocław-Panaorama oraz Rotary Club Polanica-Zdrój wspólnymi siłami zorganizowali trzy koncerty, z których środki zostaną przekazane na potrzeby Romana Geftasewicza i Szymona Lewandowskiego - cierpiącego na szereg wad wrodzonych, czekającego na poważny i kosztowny zabieg na sercu. Wstęp na koncert był bezpłatny, a dowolne wsparcie można było przekazać do specjalnych pojemników, z którymi chodzili wolontariusze.

W programie usłyszeliśmy: Introdukcja, Temat i Wariacje na klarnet i orkiestrę, Stabat Mater na solistów, chór i orkiestrę (opracowanie kameralne: Joachim Linckelmann), wystąpili: południowoniemiecki chór i orkiestra lekarzy, a także Agata Chodorek – sopran, Mariola Cierpiol – mezzosopran, Bartosz Nowak – tenor, prof. Makal Bogdan – bas, Jaroslaw Podsiadlik - klarnecista pod batutą Mariusa Poppa.

Rotary Club zrzesza na świecie ponad 1,2 miliona członków w ponad 3,4 tys. klubów, w 200 krajach. - Romek dowiedział się o swojej chorobie na trzecim roku studiów. Dzięki lekarzom i ludziom dobrej woli udało mu się skończyć studia. Niestety postępy choroby są dość szybkie – mówiła Sabina Moryc z Rotary Club Jelenia Góra-Cielice zapraszając na koncert i apelując o wsparcie Romka, który na zakończenie nie krył zachwytu. - Super. To się udziela jak wokół są dobrzy ludzie – to fantastyczna energia i lepiej się wtedy czuję – wyznał Romek Geftasewicz. - Dzisiaj chyba tak naprawdę zrozumiałem ideę muzyki poważnej. Dźwięk jest trójwymiarowy, dyrygent pokazuje i włączają się dalsze plany – coś wspaniałego i chyba kościół jest idealnym miejscem, bo ta wspaniała akustyka pozwala posłuchać takiej muzyki w pełnym wymiarze – dodał Romek dziękując wszystkim za wsparcie. - Dziękuję wszystkim ludziom, którzy są ze mną, bo dzięki nim wiem, że nie jestem sam w tej ciężkiej sytuacji. Dziękuję artystom, którzy wystąpili, ludziom, którzy przyszli i klubowi Rotary za to, że zorganizował tak wspaniałą imprezę – powiedział R. Geftasewicz.

- Jesteśmy zadowoleni, że możemy pomóc. Myślę, że środki się przydadzą i przyczynią się do poprawy zdrowia i samopoczucia – powiedział Jan Twardoń, prezydent Rotary Clubu Wrocław-Panaorama. - Pamiętam Romka sprzed kilku lat jak zaczęliśmy mu pomagać. Widać, że postęp choroby jest niesamowity, ale warto pomagać. On się uśmiechał, jest zadowolony, a przede wszystkim wie, że są ludzie, którym zależy na tym, żeby pomagać innym – podkreśliła Elżbieta Zakrzewska, prezydent Rotary Clubu Jelenia Góra-Cielice. Wspólne działania trzech klubów było też okazją do spotkania ludzi dobrej woli, którzy na co dzień znają się głównie z kontaktów telefonicznych, a przy takich wydarzeniach mogli uściślić współpracę. Ponadto ponad 70 artystów miało okazję zwiedzić Jelenią Górę.

Patronat nad trzema koncertami objęła Elisabeth Wolbers - Konsul Generalnej Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, a także Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Darowizny dla Szymona można przekazywać na subkonto Fundacji: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem pomoc dla Tomasza Szymona Lewandowskiego – numer rejestracyjny 6043. Z kolei darowizny dla Romana można przekazywać na subkonto Fundacji: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 dla Geftasewicz Roman (15092) - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
108
Plac Ratuszowy
9%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group