Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8945
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniały festyn w Goduszynie

Niedziela, 21 sierpnia 2016, 8:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspaniały festyn w Goduszynie
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz szósty mieszkańcy Goduszyna okazali niezwykłą gościnność, radość i zdolności organizacyjne. W sobotę (20.08) integracja była najczęściej wymienianym określeniem wspólnej zabawy pod hasłem „Baw się z nami, sąsiadami”.

- Cieszę się, że na stałe festyn wpisał się w kalendarz imprez jeleniogórskich. Mam nadzieję, że przez kolejne lata też będziemy go organizować – wyznał ten, który rozsławia i dba o Goduszyn od lat – Robert Obaz, radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry. - Nasze miasto jest specyficznie zbudowane – z miast i wsi. Generalnie w każdej dzielnicy praktycznie są organizowane tego typu imprezy i fajnie, że wymieniamy się – dodał były prezes Stowarzyszenia Goduszyn.

Społeczna praca mieszkańców tym razem miała na celu zebranie środków na wyposażenie świetlicy, która powstanie w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. - Wszelkie dokumenty są już gotowe, niedługo zostanie ogłoszony przetarg na budowę i ruszamy. Sale wyposażymy z pomocą tych wszystkich otwartych serc. Jesteśmy wdzięczni, że mamy na kogo liczyć – powiedziała Maria Jęczmyk, prezes Stowarzyszenia Goduszyn.

Na scenie (oraz przed) nie brakowało atrakcji. Wystąpiła 18-latka kierowana przez Wiesława Kowalewskiego, a więc Paka Buziaka w składzie wokalnym oraz instrumentalnym: Malwina Bogdan (skrzypce), Joanna Kowalewska (klarnet), Emilia Kowalewska (obój), Natalia Kowzan (gitara) i Dagmara Witkowska (bas). Był też zespół Rybniczanki działający od 2004 roku, który już na początku swej działalności odniósł znaczący sukces zwyciężając w jednej z edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Dziś w zespole śpiewa 15 pań oraz 4 dziewczynki. Skład kapeli to akordeon, bęben oraz gitara. Po raz kolejny furorę zrobiły panie z Metamorfozy – grupy powstałej przy Kole Gospodyń Wiejskich w Białopolu w 2012 roku. W swoim repertuarze zespół posiada piosenki w stylu biesiadnym, ludowym, cygańskim, italo disco, piosenki lat 60. i disco.

Niezmiernie ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa – nagród było mnóstwo dzięki wsparciu firm i instytucji przyjaznych społecznym inicjatywom. Przed rozpoczęciem wieczorem dyskoteki rozlosowano główne nagrody – rower górski oraz wycieczki. Hitem imprezy stały się pierogi ruskie z lekko zmodyfikowanym przepisem autorstwa mieszkanek dawnej wsi, które podawane są z sosem czosnkowym przygotowywanym przez Roberta Obaza. Wśród atrakcji były ponadto: lot balonem na wysokość 20 metrów, stoiska służb mundurowych, dmuchany zamek, trampolina, a także gra Strzelec przygotowana przez Termy Cieplickie. Na pobliskim boisku odbył się również miniturniej piłki nożnej, w którym zmierzyły się ekipy Goduszyna, Juvenii Rybnica oraz Straży Pożarnej. Impreza zakończyła się dyskotekę z muzycznymi hitami serwowanymi przez DJ-a Brodę.

Zadanie sfinansowane zostało ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jelenia Góra. Wsparcia w realizacji festynu udzieliło również Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Wodnik".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
522
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
 
Aktualności
Strzelają w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group