Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6589
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Wspaniałe spotkanie opłatkowe w Mysłakowicach

Poniedziałek, 18 stycznia 2016, 15:25
Aktualizacja: Środa, 20 stycznia 2016, 9:09
Autor: KSON
Mysłakowice: Wspaniałe spotkanie opłatkowe w Mysłakowicach
Fot. Archiwum Organizatorów
Ponad 200 osób niepełnosprawnych przybyło w sobotę (16.01) do Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Tegoroczne spotkanie składało się z dwóch części: kościelnej i świeckiej.

Niepełnosprawni, którzy przyjechali z całego powiatu z domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów pomocy i ośrodków szklono-wychowawczych wzięli udział w mszy świętej, którą celebrował ks. biskup Marek Mendyk. - Warto robić takie spotkania, bo dzięki nim niepełnosprawni mogą poczuć się jednością. Zobaczyć, że nie są sami ze swoim cierpieniem, że ktoś też doświadcza trudności, ale potrafi je pokonać. Są potrzebne też nam, zdrowym, żebyśmy uczyli się od chorych wrażliwości, cierpliwości, szczerości, zobaczyli, co naprawdę jest ważne w życiu - powiedział biskup Marek Mendyk.

- Po mszy uczestnicy przejechali do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, gdzie na gości czekał gorący poczęstunek i program artystyczny. Uroczystość rozpoczął wójt gminy Mysłakowice Michał Orman witając zebranych. Następnie posłanka Zofia Czernow wraz ze starostą jeleniogórskim Anną Konieczyńską i przewodniczącym Rady Powiatu Eugeniuszem Kleśtą złożyli wszystkim przybyłym serdeczne życzenia

Tradycyjnie po przemówieniach samorządowców głos zabrał biskup Marek Mendyk składając wszystkim kolejne życzenia nawiązując do wcześniejszej liturgii i poświęcając opłatki.

- Część artystyczną rozpoczęły dzieci z Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach, które zaprezentowały kolędy i pastorałki oraz inscenizację pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami”. Potem wystąpili uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy w repertuarze kolęd i utworów piosenek świątecznych.

Na tegoroczne spotkanie zaproszono wiele osób niepełnosprawnych z powiatu jeleniogórskiego m.in.: z DPS w Janowicach Wielkich, DPS w Kowarach, DPS „Junior” z Miłkowa, DPS ze Szklarskiej Poręby „Caritas”. Byli członkowie Związku Głuchych z Jeleniej Góry, Polskiego Związku Niewidomych, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Kowar, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Jeleniej Góry, ze Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”, Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”. Nie zabrakło Grupy „Niezapominajka” z Mysłakowic, Stowarzyszenia Karkonoskiego Klubu Amazonek, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kowar i Jeleniej Góry, osób z Towarzystwa Chorych na Stwardnienie Rozsiane, z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych oraz wiele innych osób niepełnosprawnych niezrzeszonych.

W tym szczególnym dniu na spotkaniu oprócz przedstawiciele władz powiatu i gminy, byli również przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji, sponsorzy, harcerze, wolontariusze oraz opiekunowie i rodziny osób niepełnosprawnych.

Podczas uroczystości wręczono podziękowania tym, którzy wsparli spotkanie zarówno w formie finansowej jak i rzeczowej. Wszystkim darczyńcom bardzo spontanicznie ale i z radością odśpiewano sto lat.

- Uczestnicy Spotkania Opłatkowego z niecierpliwością czekają na tę jedyną w roku uroczystość, podczas której nawiązują się nowe przyjaźnie, znikają bariery i nietolerancja, a wszyscy uczestnicy czują braterską miłość i wzajemne zrozumienie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc, wsparcie, bo dzięki nim w uroczystości mogło wziąć udział tak wielu bliskich nam ludzi – mówili organizatorzy.

Organizatorami uroczystości byli: GOK w Mysłakowicach, Gmina Mysłakowice oraz Parafia pw. NSPJ w Mysłakowicach. Współorganizatorzy: Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mysłakowicach i Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach. Imprezę wsparli wolontariusze: 104 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Strumień” ZHP oraz Młodzież Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group