Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2336
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wspaniała wyprawa dzięki otwartym sercom

Niedziela, 11 września 2016, 14:28
Aktualizacja: 14:33
Autor: Org
Region: Wspaniała wyprawa dzięki otwartym sercom
Fot. Użyczone/Organizator
W ramach trwającej od 14. lat akcji „Moje Marzenie” zorganizowany został 9 września wyjazd do parku rozrywki Energylandia w Zatorze. W wycieczce uczestniczyły 52 osoby – dzieci z domów dziecka „Nadzieja” z Jeleniej Góry, „Sobieradzik” z Wojcieszowa, z Pogotowia Opiekuńczego i Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Głównym sponsorem był Hotel Sandra Spa z Karpacza, który już od kilku lat pomaga organizacji takich wycieczek, każdego roku organizuje dla dzieci wspaniałe Mikołajki i Dzień Dziecka. Tym razem był to przejazd z firmą Leotrans i obiad w Energylandii.

- Wstępy za symboliczną złotówkę zapewnił nam zarząd Energylandii, a dyrekcja McDonald’s Polska ufundowała dla wszystkich duże zestawy z napojami w jednej z restauracji na trasie – informują organizatorszy.

- Musimy podkreślić, że McDonald’s wspiera naszą akcję już od 14 lat i nigdy się nie zawiedliśmy. Dziękujemy szczególnie Januszowi Zalewskiemu, Oli Nalberczyńskiej, także Reginie Chrześcijańskiej z firmy AD REM, która ufundowała dla dzieci upominki książkowe: bajki i przewodniki o Karkonoszach. Dziękujemy Dominikowi Szulowskiemu z McDonald’s Polska oraz Grzegorzowi Szeluk z firmy Szelux Travel za zawiezienie dzieci w środku nocy do Wojcieszowa. Dziękujemy też wszystkim wychowawcom za wspaniałą współpracę i szaloną zabawę z dziećmi - dodają.

Maluchy bawiły się w Bajkolandii – na Roller Coasterze Energuś, kolejce Farma Krasnali, na karuzelach, zjeżdżalniach, latających huśtawkach, pływały na łódkach w Kopalni Złota, uczestniczyły w licznych zabawach i pokazach filmów 4D. Starsze dzieci (i ci bardziej zwariowani wychowawcy) pobiegli z prędkością światła na atrakcje ekstremalne, które są przeznaczone naprawdę dla odważnych osób o mocnych nerwach.
Dużą popularnością cieszyły się kolejki górskie Mayan i F1, rozpędzające się w czasie 2-3 sekund, Dragon - pierwsza polska odwrócona kolejka górska z pociągami poruszającymi się pod torem zamiast ponad nim, Tsunami Dropper - wieża swobodnego spadku o wysokości ok. 40 metrów, podniebna huśtawka Space Booster Armageddon z ramionami o długości 40 metrów, a także Aztec Swing - obracające się wokół pionowej osi wahadło o wysokości 28 metrów…

W otwartym w 2014 roku największym parku rozrywki w Polsce o powierzchni ok. 26 ha. wśród 60 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych każdy mógł znaleźć coś dla siebie. I na pewno znalazł.

- Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam spełnić marzenia kolejnych dzieci! – podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group