Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4171
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniała integracja

Piątek, 22 marca 2019, 12:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2019, 6:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspaniała integracja
Fot. Przemek Kaczałko
21 dzień marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czy dzień wagarowicza. To również Światowy Dzień Zespołu Downa, który tradycyjnie został uczczony przez Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury gościły: pozytywna energia, dobry humor, taniec, muzyka i śpiew.

W ramach wydarzenia odbył się pokaz taneczny podopiecznych stowarzyszenia, występ dzieci z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14 oraz 8. Piechowickiej Górskiej Drużyny Harcerzy Starszych i Wędrowników "Pogrom" z Piechowic, Harcerskiego Zespołu Muzycznego "C-Haos" z 4. Jeleniogórskiego Szczepu Harcerskiego "Enigma" z Jeleniej Góry, przezabawny pokaz klauna "Rufi-Rafi", a na zakończenie kabaret "Seniority".

Praca z osobami niepełnosprawnymi trwa cały czas. Tutaj (na scenie JCK - red.) będziemy mieć efekt całorocznej pracy naszych terapeutów z podopiecznymi - zauważa Cezary Staroń, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.

Na scenie zaprezentowała się również Agnieszka Staniów, która zajęła I miejsce w powiatowym Konkursie Recytatorskim Placówek Specjalnych w Zgorzelcu, a w poniedziałek (25.03) wystąpi w etapie wojewódzkim w Wałbrzychu.

To bardzo szczególny dzień - stowarzyszenie po części powstało w przedszkolu i jest z nami związane. Obecnie dzieci są naszymi absolwentami, niejednokrotnie spotykamy się - robimy różne projekty, konkursy. Współpraca jest całoroczna - podkreśliła Joanna Konopka, dyrektorka Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14. - Mam zaszczyt być jedną z terapeutek stowarzyszenia i kiedy organizujemy wspólne pikniki, festyny - mają możliwość wspólnej zabawy z przedszkolakami. To przecudowna integracja i nauka dla wielu pokoleń - dodała J. Konopka.

Dodatkowo, 27 marca o godz. 10:00 w JCK wystąpi Teatr "Edycja Limitowana". Wstęp wolny!

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1034
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group