Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2303
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniała inicjatywa młodzieży z Żeroma

Środa, 20 grudnia 2017, 9:40
Aktualizacja: Czwartek, 21 grudnia 2017, 5:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wspaniała inicjatywa młodzieży z Żeroma
Fot. Przemek Kaczałko
Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej gościli wczoraj (19.12) młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze. Spotkanie z inicjatywy uczniów klas o profilu prawniczym oraz dziennikarskim spotkało się ze znakomitym odbiorem – były wspólnie śpiewane kolędy, recytowanie wierszy i drobne upominki oraz chwile wzruszenia.

Młodzi ludzie własnoręcznie przygotowali specjalne bombki, które wręczali seniorom w prezencie, upiekli ciasta, a program artystyczny zdecydowanie trafił w gusta gospodarzy, bowiem bardzo chętnie włączali się w śpiewanie kolęd.

Jak podkreślali uczniowie, cała społeczność "Żeroma" włączyła się chętnie w organizację wydarzenia. - Święta to czas, kiedy wszyscy powinniśmy być razem. Staramy się odwiedzać ludzi, którzy mogą czuć się samotnie, żeby poczuli chociaż odrobinę magii świąt - wyznała jedna z uczennic ZSO Nr 1. Była to kolejna okazja, aby udowodnić, że zepsuta młodzież, to głównie stereotypy. - Wśród nas są też osoby, które nie są obojętne na los innych ludzi - przyznała uczennica Żeroma.

- Istnieje stereotyp, że młodzi ludzie idą przebojem przez życie, a starszy człowiek się nie liczy. W takich momentach okazuje się, że nie dla wszystkich - dla niektórych młodych ludzi, starsi są bardzo ważni i to cieszy - dodała Mariola Świtała, kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group