Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6315
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspaniała inicjatywa młodzieży z Żeroma

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 grudnia 2017, 9:40
Aktualizacja: Czwartek, 21 grudnia 2017, 5:48
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej gościli wczoraj (19.12) młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze. Spotkanie z inicjatywy uczniów klas o profilu prawniczym oraz dziennikarskim spotkało się ze znakomitym odbiorem – były wspólnie śpiewane kolędy, recytowanie wierszy i drobne upominki oraz chwile wzruszenia.

Młodzi ludzie własnoręcznie przygotowali specjalne bombki, które wręczali seniorom w prezencie, upiekli ciasta, a program artystyczny zdecydowanie trafił w gusta gospodarzy, bowiem bardzo chętnie włączali się w śpiewanie kolęd.

Jak podkreślali uczniowie, cała społeczność "Żeroma" włączyła się chętnie w organizację wydarzenia. - Święta to czas, kiedy wszyscy powinniśmy być razem. Staramy się odwiedzać ludzi, którzy mogą czuć się samotnie, żeby poczuli chociaż odrobinę magii świąt - wyznała jedna z uczennic ZSO Nr 1. Była to kolejna okazja, aby udowodnić, że zepsuta młodzież, to głównie stereotypy. - Wśród nas są też osoby, które nie są obojętne na los innych ludzi - przyznała uczennica Żeroma.

- Istnieje stereotyp, że młodzi ludzie idą przebojem przez życie, a starszy człowiek się nie liczy. W takich momentach okazuje się, że nie dla wszystkich - dla niektórych młodych ludzi, starsi są bardzo ważni i to cieszy - dodała Mariola Świtała, kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Marcin Complex - President of Deer Mountain 20-12-2017 11:31
Do końca tego roku w jeleniogórskiej oświacie zabraknie ok. 6 mln złotych, w przyszłym roku ma zabraknąć ok. 10 mln złotych, a do tego Miasto Jelenia Góra przegrało proces z niepublicznymi przedszkolami, którym będzie musiało zapłacić ok. 4 mln złotych... W sumie 20 baniek w plecy przekonuje mnie, że jeleniogórska oświata to jednak nie jest mój konik (jelonek)... Dlatego najlepiej będzie jeśli w przyszłym roku w moje miejsce w wyborach na prezydenta zadłużonej po uszy Jeleniej Góry wystartują Łużniak do spóły z Paczóskim 😂🤪🦌 Bo trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść, a nie dać się wywieźć na taczkach 🤣 Co wy na to?
~jelegorzanin 20-12-2017 13:56
I co dalej po konfetencji w Brukseli Pana Timermmansa o wprowadzeniu art. 7. ?
~jelegorzanin 20-12-2017 14:05
Jaka ma przyszlosc polska mlodziez? Tak uczylem sie j. rosyjskiego w latach do 98? A pozniej j. angielskiego. Czto budiet? What will be? Kto atwieczajet na eta wapros? Hou answer my ask?
~z innejbajki 20-12-2017 19:14
What's going to be ? / What will happen? Kto atwietit na etot wapros ? Who will answer this/my question ? - wiedza starsza o 25 lat
~onlyRP 20-12-2017 20:22
Brawo młodzież! Super pomysł!
~@^@ 20-12-2017 22:35
Też podoba mi się ten pomysł. Dla starszych ludzi to pewne urozmaicenie, zazwyczaj przebywają z innymi starszymi, a tu kontakt z młodymi. W ogóle to winniśmy się w tej bieganinie (wyścigu szczurów) zatrzymać, bo inni tak szybko odchodzą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group