Czwartek, 11 czerwca
13°C Jelenia Góra
reklamy

Wspaniała inicjatywa: Niebo otwarte dla wszystkich

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Aeroklub Jeleniogórski przy współpracy z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze, wychodząc naprzeciw szeroko rozumianej integracji środowiska osób niepełnosprawnych, podejmuje inicjatywę pod roboczą nazwą „Niebo otwarte dla wszystkich”.

- Mamy w naszym środowisku niepełnosprawnych pilotów, którzy mimo wypadków i niepełnosprawności dalej uprawiają ten pasjonujący sport. Na pokazach lotniczych Jeleniogórskiego Lotniska stałymi obserwatorami są osoby w różnym stopniu niepełnosprawności, w tym bardzo dużo wózkowiczów. Naszym pomysłem jest objęcie szkoleniem lotniczym grupy osób niepełnosprawnych ruchowo, wywodzących się z różnych środowisk, na początek Ziemi Jeleniogórskiej - informuje prezes KSON Stanisław Schubert. .

W pierwszej fazie realizacji przedsięwzięcia jego pomysłodawcy planują przeprowadzić loty zapoznawcze z około 40-50 osobową grupą niepełnosprawnych. Poszukiwać ich będą między innymi pośród niepełnosprawnych sportowców i „kibiców” lotnictwa. Po wstępnej weryfikacji przewiduje się zakwalifikowanie do szkolenia 10-15 osobową grupę, która przejdzie podstawowe szkolenie szybowcowe, a po spełnieniu odpowiednich warunków, uzyska licencję pilota szybowcowego.

- Gdy do tego dodać, że do przedsięwzięcia pozyskaliśmy życzliwość Pana Henryka Mynarskiego właściciela historycznych już Zakładów Szybowcowych w Jeżowie Sudeckim, który podjął się przystosowania manualnego osprzętu w produkowanym przez siebie szybowcu, to może okazać się, że pasję wielu niepełnosprawnych mogą stać się faktem - podkreśla S. Schubert.

Szef Aeroklubu Jeleniogórskiego Jacek Musiał i prezes KSON informują także, że 30 maja br. o godzinie 17:00 w dostępnej dla osób niepełnosprawnych sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbędzie się spotkanie z Jędrzejem Jaxa-Rożen, pilotem paralotni, który pomimo dotkliwego w skutkach wypadku w dalszym ciągu z sukcesami realizuje swoje lotnicze pasje.

Informacje na temat projektu "Niebo otwarte dla wszystkich" można uzsyskać w:
Aeroklubie Jeleniogórskim, ul. Łomnicka-Lotnisko, 58-500 Jelenia Góra, tel.75 75 260 20 i w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, ul. Os. Robotnicze 47 a, 58-500 Jelenia Góra, tel. 75 75 242 54.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Firma Dekarska DACHY Firma z wieloletnim doświadczeniem wykona wszelkiego rodzaju usługi dekarskie Dachówka blachodachówka Gont Papa Rynny Obróbki - drobne naprawy … Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni do produkcji Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni ślusarza-spawacza lub osobę do przyuczenia na spawacza. Oferujemy stabilne zatrudnienie ( 4850-5100 … Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka