Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7192
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wściekli na światła

Środa, 5 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wściekli na światła
Fot. Arek
W beznadziejnym stanie jest większość urządzeń sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach w Jeleniej Górze. Wiele pochodzi jeszcze z czasów PRL. Zardzewiałe słupy i przedpotopowe sterowniki. Na ich wymianę – oczywiście – nie ma pieniędzy.

To zmora dla kierowców. Stara sygnalizacja często się psuje, zwłaszcza w centrum miasta, w newralgicznych punktach: na skrzyżowaniu placu Wyszyńskiego z Podwalem, Matejki z Wojska Polskiego i tejże ulicy z Wolności.

– Pamięta się o remontach dróg, ale o naprawie świateł nie zawsze – zwraca uwagę Dariusz Andrzejewski, jeden z kierowców. Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów rozkłada ręce.
– Na gruntowne remonty tych sygnalizacji nie ma pieniędzy. Kable leżą zakopane głęboko pod asfaltem, sterowniki są przestarzałe.
Remont i modernizacja świateł na wspomnianych skrzyżowaniach pochłonąłby fortunę i jeszcze bardziej sparaliżował ruch w tych miejscach.

Póki co drogowcy starają się na bieżąco usuwać drobne usterki, ale mechanizmy psują się coraz częściej. Kierowcy psioczą na złe ustawienie sygnalizacji i brak synchronizacji, tak zwanej „zielonej linii”.

Nawalają także światła z przyciskami, które mogą włączać piesi, kiedy nie widzą nadjeżdżajacych samochodów. Taką sygnalizację zainstalowano w ciągu ulicy Wolności.

Na razie remontowane są światła na skrzyżowaniu W. Pola, Złotniczej i Drzymały. Modernizacja kosztuje sporo nerwów tych kierowców i pieszych, którzy tamtędy przejeżdżają, lub przechodzą. To niebezpieczny punkt. Nikt jednak nie zadbał o to, aby wprowadzić tam policjanta z lizakiem.

Ludzie obawiają się również, że zardzewiałe słupy mogą runąć. Dotyczy to także latarni ulicznych od lat niewymienianych. Obawy nie są bezpodstawne. Ostatnio skorodowany słup przewrócił się w Zgorzelcu i zniszczył zaparkowany w pobliżu samochód.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group