Środa, 24 czerwca
22°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Wściekli na światła

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

W beznadziejnym stanie jest większość urządzeń sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach w Jeleniej Górze. Wiele pochodzi jeszcze z czasów PRL. Zardzewiałe słupy i przedpotopowe sterowniki. Na ich wymianę – oczywiście – nie ma pieniędzy.

reklamy
reklamy

To zmora dla kierowców. Stara sygnalizacja często się psuje, zwłaszcza w centrum miasta, w newralgicznych punktach: na skrzyżowaniu placu Wyszyńskiego z Podwalem, Matejki z Wojska Polskiego i tejże ulicy z Wolności.

– Pamięta się o remontach dróg, ale o naprawie świateł nie zawsze – zwraca uwagę Dariusz Andrzejewski, jeden z kierowców. Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów rozkłada ręce.
– Na gruntowne remonty tych sygnalizacji nie ma pieniędzy. Kable leżą zakopane głęboko pod asfaltem, sterowniki są przestarzałe.
Remont i modernizacja świateł na wspomnianych skrzyżowaniach pochłonąłby fortunę i jeszcze bardziej sparaliżował ruch w tych miejscach.

Póki co drogowcy starają się na bieżąco usuwać drobne usterki, ale mechanizmy psują się coraz częściej. Kierowcy psioczą na złe ustawienie sygnalizacji i brak synchronizacji, tak zwanej „zielonej linii”.

Nawalają także światła z przyciskami, które mogą włączać piesi, kiedy nie widzą nadjeżdżajacych samochodów. Taką sygnalizację zainstalowano w ciągu ulicy Wolności.

Na razie remontowane są światła na skrzyżowaniu W. Pola, Złotniczej i Drzymały. Modernizacja kosztuje sporo nerwów tych kierowców i pieszych, którzy tamtędy przejeżdżają, lub przechodzą. To niebezpieczny punkt. Nikt jednak nie zadbał o to, aby wprowadzić tam policjanta z lizakiem.

Ludzie obawiają się również, że zardzewiałe słupy mogą runąć. Dotyczy to także latarni ulicznych od lat niewymienianych. Obawy nie są bezpodstawne. Ostatnio skorodowany słup przewrócił się w Zgorzelcu i zniszczył zaparkowany w pobliżu samochód.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka