Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6004
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Wrocławskie lotnisko wydało walkę kolejkom

Środa, 17 lipca 2013, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Aleksandra Palus
Wrocław: Wrocławskie lotnisko wydało walkę kolejkom
Fot. Lotnisko Wrocław
1,5 minuty – tyle maksymalnie trwa oczekiwanie na bagaż w Porcie Lotniczym Wrocław. Dzięki wprowadzony rozwiązaniom pasażerowie nie stoją też w kolejkach do kontroli bezpieczeństwa. W przededniu szczytu wakacyjnego wrocławskie lotnisko podsumowuje pierwsze efekty nowatorskiego programu „Stop kolejkom”.

,,Stop kolejkom” to autorski program wprowadzony przez wrocławskie lotnisko w ramach podnoszenia jakości obsługi pasażerów. Służy usprawnianiu odprawy biletowo-bagażowej, kontroli dokumentów i odbioru bagaży. W przededniu sezonu wakacyjnego widać jego pierwsze efekty.
– O komfort pasażerów dbamy od dawna. Tytuł Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce zobowiązuje – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Dzięki naszym działaniom średni czas oczekiwania na bagaż we Wrocławiu wynosi teraz nie więcej niż 1,5 minuty, a pasażerowie nie stoją też w kolejkach do odprawy i kontroli biletowo-bagażowej – dodaje Dariusz Kuś.

Wrocławskie lotnisko dysponuje nowoczesnym system bagażowym, który z powodzeniem wykorzystywany jest w największych portach Europy, m.in. na Heathrow w Londynie. Dwa niezależne taśmociągi pozwalają maksymalnie skrócić czas oczekiwania na bagaż nawet w okresie wzmożonego ruchu. W sezonie, w ciągu jednej doby to nawet 20 ton bagażu, który należy dostarczyć podróżnym. – Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na walizki, wdrożyliśmy system monitoringu przepływu bagażu, który pozwala nam jeszcze lepiej kontrolować i usprawniać ten aspekt pracy lotniska - mówi Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej w Porcie Lotniczym Wrocław. Dzięki temu udaje się wyeliminować ewentualne opóźnienia nawet, gdy w jednym momencie przyjmuje się kilka samolotów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group