Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8375
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wrocławska firma zrewitalizuje Park Zdrojowy

Czwartek, 22 kwietnia 2010, 8:10
Aktualizacja: 9:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wrocławska firma zrewitalizuje Park Zdrojowy
Rowerzyści jeszcze mogą jeździć po parkowych alejkach. Po rewitalizacji będzie to zakazane. na zdjęciu – Park Zdrojowy w lipcu ubiegłego roku.
Fot. TEJO
Wyłoniono najatrakcyjniejszą ofertę na I etap rewitalizacji Parku Zdrojowego, którą złożyła firma ANTI S.A z Wrocławia. Zaproponowała najniższą kwotę, niewiele ponad 11 mln 536 tys. zł. I zdobyła 100 procent możliwych punktów. Najwyższa kwota zaproponowana w pozostałych ofertach była niemal o pięć mln wyższa od wygranej.

W ramach zadania „Uatrakcyjnienie turystyczne Uzdrowiska Cieplice poprzez rewitalizację parków zdrojowych - I etap rewitalizacji Parku Zdrojowego” pojawi się m.in. dwadzieścia pięć tysięcy metrów kwadratowych alejek spacerowych, pięć hektarów trawników, trzy fontanny, ponad 160 nowych lamp, 17 sztuk doziemnego oświetlenia iluminacyjnego, 230 sztuk ławek i stoliki oraz 220 koszy na śmieci.
W ramach rewitalizacji Parku Zdrojowego zostanie wymienione niemal wszystko poza częścią starodrzewu. W stosunku do tego co jest dzisiaj, będzie więcej miejsc do odpoczynku. Chcemy by ten park służył mieszkańcom, turystom i kuracjuszom przez cały rok. Trawniki w parku będą okresie suchych dni nawadniane, będą ułożone przewody, którymi w razie potrzeby popłynie woda – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
Jak dodaje Mirosława Dzika, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, kilka tygodni temu wybrany został już inżynier kontraktu. Jeśli nie pojawią się środki odwoławcze ze strony oferentów, pierwsze prace po podpisaniu umowy z wykonawcą rozpoczną się po dwóch - trzech tygodniach.
- Dodatkowo wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa, renowacja zieleni parkowej oraz ogrodzenie kute z dwoma głównymi bramami i czterema bramami bocznymi. Jest to znacząca inwestycja, która ma przynieść znaczącą poprawę wizerunku miasta i wzrost atrakcyjności w całym regionie i w Polsce – mówi Mirosława Dzika.
Na przetarg złożono łącznie pięć ofert m.in. z firm z Wrocławia, Legnicy i Jeleniej Góry. Żadna oferta nie została odrzucona. Przed przetargiem miasto szacowało koszty rewitalizacji parku na ponad 14 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group