Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7182
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wrócą wichury

Czwartek, 18 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 18 stycznia 2007, 9:24
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wrócą wichury
Fot. Krzysztof Knitter
Będzie wiało mocniej niż do tej pory – ostrzegają meteorolodzy.

Ubiegłotygodniowe wichury to nic w porównaniu z tym, co nas czeka w najbliższych dniach. Dzisiaj i jutro prędkość wiatru w porywach będzie dochodziła do 90-110 km/h a sporadycznie nawet do 125 km/h. Tak wynika z komunikatu meteorologicznego.
Służby ratownicze apelują do mieszkańców o zdrowy rozsądek. Trzeba zamykać okna w domu, lepiej też nie zostawiać samochodów w pobliżu drzew czy koszy na śmieci albo innych przedmiotów, które mogłyby się unieść z wiatrem. Mieszkańcy muszą się też liczyć z przerwami w dostawie prądu. W minionym tygodniu w szczytowym momencie bez prądu było kilkanaście tysięcy rodzin z naszego regionu.
W górach będzie wiało jeszcze mocniej. W okolicach Śnieżki już dzisiaj od 7 rano wieje z prędkością 90 km/h. A może nawet dojść do 180 km/h! – Lepiej nie wychodzić w wyże partie gór – mówi ratownik dyżurny GOPR Roman Gąsior. – Szczególnie niebezpieczne jest chodzenie po szlakach nad kotłami i na graniach. Jeśli ktoś już koniecznie chce iść w góry, to niech nie wchodzi zbyt wysoko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group