• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 3:58
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 2661
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wreszcie mają boisko pod Chojnikiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 października 2010, 16:48
Aktualizacja: 16:49
Autor: Angela
Fot. Angela
Na otwarte dziś boisko Szkoła Podstawowa nr 15 w Sobieszowie czekała ponad dwadzieścia lat. – To nieoceniona inwestycja, która przyniosła nowe możliwości i motywację do sportowego rozwoju – uważają nauczyciele i uczniowie najmniejszej podstawówki w Jelenie Górze.

Nowo otwarty obiekt to pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej, koszykowej, ręcznej i siatkowej. Dotychczas szkoła korzystała z boiska o nawierzchni asfaltowej, z bramkami tylko do piłki ręcznej.

– Dziś otwieramy to boisko, na które tak długo czekaliśmy, ku wielkiej radości nauczycieli i 250 naszych uczniów. Podtrzymujemy sportową tradycję, rozwijamy sporty zimowe, w tym roku powołaliśmy klasę sportową ukierunkowaną na narciarstwo biegowe. Takie boisko wielofunkcyjne natomiast pozwoli nam rozwijać wszystkie dziedziny sporty, bo w wielu z nich mamy spore osiągnięcia zarówno na arenie miasta, jak całej Polski – powiedział Zbigniew Stępień, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze.

– Nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w czwórboju lekkoatletycznym, w biegach przełajowych oraz piłce ręcznej. Kamila Boczkowska natomiast zajęła II miejsce w centralnych igrzyskach młodzieży szkolnej w narciarstwie biegowym, które odbyły się w Zakopanym – dodał szef szkoły. Słowa dyrektora potwierdza też Mieczysław Skowron, nauczyciel wychowania fizycznego, który w „piętnastce” pracuje od 25 lat.
– To jest coś nieocenionego zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Na nim można prowadzić zajęcia w innym aspekcie, w innej scenerii, a to jest bardzo motywujące i inspirujące. Jest to nie jeden, ale dwa kroki na przód – podkreśla.

Dla uczniów - Oli Hojszyk, Weroniki Bryk, Igora Zabornego i Natalii Ksiądz nowe boisko to więcej zajęć na świeżym powietrzu i mniej bolesne upadki. - Super, że mamy nowe boisko, bo na tym starym, jak się ktoś przewróci, to jest strasznie posiniaczony. Na tym nowym jest miękko i wygodnie, poza tym są duże siatki i można łatwiej grać – mówi Igor. Od czasu kiedy otwarto to boisko zaczęliśmy też grać w piłkę nożną, jest super – dodają dziewczyny.

Na uroczyste otwarcie boiska przybyli: prezydent miasta Marek Obrębalski, jego zastępca Miłosz Sajnog, Waldemar Woźniak, naczelnik oświaty, Ewa Kasińska, naczelnik wydziału zdrowia i polityki społecznej, radni rady miejskiej, proboszcz miejscowej parafii, dyrektorzy i pracownicy zaprzyjaźnionych szkół. Po przecięciu uroczystej wstęgi odbyły się tradycyjne pierwsze rozgrywki piłki nożnej - politycy i władze szkoły kontra obrońca stojący na bramce. Dla gości uczniowie przygotowali też program artystyczny, a po nim rozegrano pierwszy mecz piłki nożnej.

Koszt wybudowania boiska to 240 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ja 8-10-2010 18:58
chodzi o ten Sobieszów w którym nic, ale to absolutnie nic się nie dzieje?
Piipi Jelonkowa 8-10-2010 19:40
.. a teraz brakuje tylko *talentów ! ~POWODZENIA ! ..dla radosnych Dzieci z Sobieszowa !
~Ackarro. 8-10-2010 20:10
nic a nic sie nie dzieje ? ja ci dam ! nic o sobieszowie nie pisza, ale dzieje sie sporo. --- Boisko cool gram codziennie :p
~sobieszowianin 8-10-2010 23:21
Było trochę atrakcji ruchowych jak to na boisku a na połowie zdjęć młodzi i starzy Sobieszowianie stoją i się uśmiechają, całkiem jak w rodzinnym albumie.
~Sobieszowian 9-10-2010 2:09
Hehe a co ciekawszego dzieje sie na np Zadupiobrzu?
Tomy M. 9-10-2010 10:39
W Sobieszowie zapowiadają się co najmniej 3 duże inwestycje o charakterze sportowym. Jeżeli nikt nie będzie ich blokował to Sobieszów stanie się centrum rekreacji sportowej w Jeleniej Górze. Na razie to tajemnica inwestorów, ale projekty są imponujące i baaaardzo nowoczesne. Plotka niesie że będą to zarówno projekty dotyczące klasycznych sportów jak również motorowych.
~jeż 9-10-2010 11:19
Sobieszów to wzór aktywności dla całej J. Góry
Piipi Jelonkowa 9-10-2010 11:38
..do - [~Jeż ..] .. ~WZÓR ?? .. chyba Duch Gór zakochał się w *WASZEJ Kunegundzie ! ..ale ona *lubi pozbywac się swoich zalotników ! ~Przeczytaj tę *bajkę ! ~PA.*piipi
~xyz 10-10-2010 11:23
szkoda tylko ze boisko przed otwarciem juz wymagało remontu bo mieszkancy sobieszowa nie potrafia go uszanowac i niszcza wszystko na potege :(
~123 11-10-2010 10:09
Do ~xyz pisz konkretnie co zostalo uszkodzone na boisku przed otwarciem.W Jeleniej Gorze niszcza przystanki maluja bochomazy po scianach twoim tokiem myslenia mieszkancy sobieszowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group