Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 3484
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wracają pociągi międzynarodowe

Sobota, 16 stycznia 2021, 7:03
Autor: WAC
Region: Wracają pociągi międzynarodowe
Fot. WAC
Koleje Dolnośląskie przywracają od najbliższego poniedziałku (18.01) pociągi międzynarodowe. Będą kursowały zgodnie z rocznym rozkładem jazdy wprowadzonym w grudniu.

Wybrane połączenia transgraniczne na Dolnym Śląsku zostały wstrzymane 28 grudnia 2020 roku. Zmiany miały związek z sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi w jej wyniku obostrzeniami, zarówno w Polsce, jak i u sąsiadów. W porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za organizację transportu kolejowego w regionie, Koleje Dolnośląskie przywracają te pociągi na swoje trasy od 18 stycznia.

Zmiany obejmą trzy linie transgraniczne. Pasażerowie ponownie będą mogli korzystać z połączeń na odcinkach granicznych: Zgorzelec – Goerlitz, Międzylesie – Lichkov oraz Szklarska Poręba Górna – Harrachov. Wszystkie one będą kursowały jak przed ich zawieszeniem, czyli zgodnie z wprowadzonym 13 grudnia minionego roku rocznym rozkładem jazdy. Bez zmian kursować będą pociągi na odcinkach Zasieki – Forst (Lausitz) i Lubawka – Kralovec, których z przyczyn technicznych nie obejmowało grudniowe zawieszenie.

Cieszymy się z decyzji Urzędu Marszałkowskiego, ponieważ będziemy mogli wrócić na wszystkie nasze trasy a pasażerowie po obu stronach granicy ponownie uzyskają możliwość korzystania z połączeń kolejowych – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Cały czas monitorujemy jednak rozwój sytuacji epidemicznej a co za tym idzie – będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda realizowanie tych połączeń względem obowiązujących ograniczeń, zarówno u naszych czeskich i niemieckich partnerów, jak i tych, które nadal obowiązują w Polsce.

Twoja reakcja na artykuł?

46
87%
Cieszy
2
4%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group