Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6592
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Wraca temat ZIO Karkonosze 2030

Środa, 7 czerwca 2017, 14:08
Aktualizacja: 14:14
Autor: Przemek Kaczałko
Warszawa: Wraca temat ZIO Karkonosze 2030
Fot. użyczone
Wraca temat organizacji Igrzysk na naszym terenie w 2030 roku. Inicjatorzy pomysłu organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Karkonoszach spotkali się wczoraj (6.06) w Warszawie z władzami Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Z inicjatywy przedstawicieli samorządu Województwa Dolnośląskiego: Prezydenta Miasta Jelenia Góra Marcina Zawiły, Burmistrza Karpacza Radosława Jęcka, Burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa, Przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Karpacza Tomasza Stanka, Prezesa Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki Sebastiana Kąckiego oraz zastępcy Dyrektora Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Wojciecha Bilińskiego odbyło się w Centrum Olimpijskim w Warszawie spotkanie z kierownictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Przedmiotem wizyty samorządowców Dolnego Śląska była informacja na temat projektu organizacji w Karkonoszach, po polskiej i czeskiej stronie, w 2030 roku Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

PKOl przyjął życzliwie przedstawioną informację uznając, że inicjatywa służy rozwojowi polskiego sportu, tworzeniu nowoczesnej infrastruktury sportowej i turystycznej, a w konsekwencji poprawie jakości życia regionu i promocji Polski w świecie.

Przedstawiciele samorządu i lokalnej społeczności w następnym kroku chcą przedstawić swój projekt Ministrowi Sportu i Turystyki oraz przedstawicielom najwyższych władz państwowych.

(Źródło: olimpijski.pl)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group