Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2840
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wpadka małoletniego złodzieja

Środa, 9 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Niemal dziewięćdziesiąt kradzieży ma na koncie szesnastoletni mieszkaniec Jeleniej Góry. Okradał działki i samochody, łupy pokątnie sprzedawał, a pieniądze przeznaczał, między innymi, na piwo i papierosy.

Zaczął kraść w styczniu, w sierpniu po raz kolejny wpadł w ręce policji. – Najczęściej włamywał się do samochodów bądź altanek działkowych. Z samochodów kradł najczęściej radioodtwarzace, natomiast z altanek to, co stanowiło jakąś wartość – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Łupem wyrostka padały sztućce, koce, kołdry, narzędzia ogrodowe i wiele innych rzeczy. Ukradzione przedmioty sprzedawał w okolicach jednego z jeleniogórskich marketów i na targowiskach, natomiast elementy metalowe – na skupie złomu.

Pieniądze przeznaczał na własne potrzeby, w tym piwo i papierosy. Policjanci zatrzymywali go wcześniej w kwietniu, maju i czerwcu. Mimo napomnień małolat wracał na przestępczą drogę.

Za popełnione czyny szesnastolatek odpowiadał przed Sądem Rodzinnych i Nieletnich, który skierował go do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie nieletni przebywał.
Jeleniogórzanin za kolejne czyny odpowie również przed wymienionym sądem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group