Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8498
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wolą swoich

Poniedziałek, 4 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:37
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Burza podczas rekrutacji w I Liceum Ogólnokształcącym

Faworyzowanie uczniów własnego gimnazjum zarzucają komisji rekrutacyjnej w I LO w Jeleniej Górze rodzice Damiana Gałka. – Mój syn ma wysoką średnią, a nawet nie znalazł się na liście – mówi mama kandydata do liceum
Złożyłem dokumenty do I LO jako szkoły drugiego wyboru. Miałem dużo punktów oraz osiągnięcia w nauce, więc bardzo zdziwiło mnie, że nie ma mnie na żadnej liście – powiedział Damian, który jako pierwszą szkołę wybrał liceum w Cieplicach.

W rozmowie ze mną komisja najpierw zażądała przyniesienia oryginału świadectwa w ciągu jednego dnia, a potem powiedziano mi prosto w oczy, że preferuje się uczniów gimnazjum tej samej placówki – dodaje Małgorzata Gałek, matka chłopca. Jak twierdzi, to już drugie takie doświadczenie jej syna w tej szkole. Wcześniej nie przyjęto chłopca do tamtejszego gimnazjum. Teraz nie umieszczono na listach do liceum.
– Gdyby ten uczeń zadeklarował ostatecznie chęć uczęszczania do naszego liceum, natychmiast został przyjęty do szkoły – wyjaśnił postępowanie komisji Paweł Domagała, dyrektor I LO w Jeleniej Górze.

Najpierw zdecydowani Zdaniem dyrektora, komisja rekrutacyjna żądając szybkiego przyniesienia świadectwa, działała w imieniu innych uczniów, chcących dostać się do liceum.
– Co roku spotykamy się z sytuacją, gdzie zdolni uczniowie, mający dużo punktów i fantastyczne osiągnięcia w nauce blokują miejsca na listach w kilku szkołach.

W jeleniogórskich szkołach nie zabraknie miejsca dla żadnego z gimnazjalistów. Urzędnicy miejscy mówią nieoficjalnie, że miejsc w szkołach średnich jest nawet więcej niż chętnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group