Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3614
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Wójt, proboszcz, radni i urzędnicy zagrali dla szkoły

Wtorek, 20 stycznia 2015, 8:08
Aktualizacja: Środa, 21 stycznia 2015, 8:59
Autor: Mea
Janowice Wielkie: Wójt, proboszcz, radni i urzędnicy zagrali dla szkoły
Fot. UG Janowice Wielkie
„Noworoczna Niespodzianka” to tytuł dobroczynnego przedstawienia, w którym wystąpili wójt gminy Janowice Wielkie, proboszcz janowickiej parafii, radni, prezes OSP, pracownicy Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Uzbieraliśmy ponad 2 tys. 700 zł na pomoce dydaktyczne dla Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich – mówi Miłosz Kamiński, sekretarz Urzędu Gminy.

Na spektakl w auli Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich przyszło ok. 150 osób. Fabuła przedstawienia humorystycznie nawiązywała do pełnionych na co dzień funkcji przez kilkunastu „aktorów” oraz bieżących problemów i wydarzeń w gminie. Całość uzupełniały pastorałki odśpiewane przez janowicką młodzież.

- Chcieliśmy pokazać mieszkańcom swoje inne, bardziej zabawne oblicze i przy okazji wywołać uśmiech na twarzach widzów. Nawiązywaliśmy do spraw gminnych np. Król Herod, w którego rolę wcielił się Kamil Kowalski, wójt gminy, mówił o królestwie zniszczonym przez powodzie, które ciągnie się od Barańca po mokradła trzcińskie. Proboszcz Piotr Suska był jednym z trzech króli, wiceprzewodnicząca rady gminy Alicja Kozak grała Maryję, a kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej grała anioła – opowiada Miłosz Kamiński, który wcielił się w rolę sekretarza Heroda.

- Warto zaznaczyć, że stroje pożyczyliśmy z Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Cieszymy się, że na przedstawienie przybyli również wójtowie i burmistrzowie innych gmin oraz miast, a także przedstawiciele powiatu, osoby związane z sektorem pozarządowym oraz przedstawiciele firm i instytucji z regionu. Po jasełkach goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek – dodaje.

Była to już druga próba możliwości artystycznych janowickich samorządowców. Zeszłoroczne „samorządowe jasełka” okazały się sporym sukcesem, który zgromadził na przedstawieniu rzeszę mieszkańców oraz pozwolił zebrać znaczącą kwotę na rzecz gminnego przedszkola.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group