Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4307
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wojska Polskiego drożej

Sobota, 25 stycznia 2020, 7:39
Aktualizacja: Niedziela, 26 stycznia 2020, 7:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wojska Polskiego drożej
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejne otwarcie ofert dla remontu Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Mimo zwiększenia przez radnych puli środków na ten cel, nadal najtańsze oferty nie mieszczą się w założeniach zamawiającego.

Pierwszy etap przebudowy Alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek o długości ok. 1600 metrów (od skrzyżowania z ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Matejki) oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida. Zakładane jest m.in. odtworzenie szpaleru drzew, przebudowa doświetleń. W opisie przedmiotu zamówienia wskazano minimalne szerokości jezdni i chodników, sposób oznaczenia tras dla rowerów i wiele innych szczegółów.

Aleja Wojska Polskiego odzyskuje dawny blask w ramach programu rewitalizacji obszarów miejskich ze środków unijnych (za pośrednictwem ZIT AJ), od pewnego czasu w ramach programu rewitalizacji wspólnoty remontują secesyjne elewacje.

Termin zakończenia zadania określono na 3 grudnia 2020 roku, więc czasu coraz mniej, a jest to jedno z 12 zadań w pakiecie "ograniczenia niskiej emisji transportowej w Aglomeracji Jeleniogórskiej", o łącznej wartości ok. 33 milionów złotych.

Za nami już dwa unieważnione przetargi, w których Miasto chciało przeznaczyć na ten cen 4,9 mln zł, a oferty opiewały na ponad 12,5 mln zł. W trzecim podejściu złożono dwie oferty: konsorcjum Sudeckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Kółka Rolniczego Siedlęcin zaproponowało 13 462 108,92 zł, a konsorcjum PHU "Kama" i Karkonoskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych 12 450 000,00 zł. Wkrótce poznamy decyzję władz miasta - czy przetarg będzie unieważniony, czy zostaną zwiększone środki i uda się wyłonić wykonawcę...

Twoja reakcja na artykuł?

12
18%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
4%
Nudzi
3
4%
Smuci
2
3%
Złości
47
70%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group