Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9883
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wojewoda zaoszczędził

Czwartek, 21 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 11:02
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Okazuje się, że zakupy dokonywane przez urząd wojewódzki przynosić będą korzyści finansowe

Prawie 100 tys. zł zaoszczędził wczoraj Dolnośląski Urząd Wojewódzki na przeprowadzonej po raz pierwszy aukcji internetowej. Udział w licytacji wzięło sześć firm wyłonionych w konkursie ofert.
Przedmiotem zamówienia była dostawa nowego sprzętu komputerowego dla urzędu, którego cenę wywoławczą ustalono na 296 tys. zł. Każda z firm, aby wygrać przetarg, musiała obniżać tę kwotę o minimum tysiąc złotych. Cała aukcja rozpoczęła się o godz. 9.00. Otwarcia dokonał wojewoda Stanisław Łopatowski i trwała czterdzieści minut. W pierwszym etapie, trwającym dwadzieścia minut, rywalizujące między sobą firmy, obniżyły sumę wywoławczą o trzydzieści sześć tysięcy.
Ostatecznie wygrała firma, która w trzecim i ostatnim etapie zaproponowała sumę 200 tys. zł. Podczas trwania aukcji prowadzący ją pełnomocnik zarządu ds. e-administracji Krzysztof Zalewski objaśniał korzyści, jakie płyną z takiej formy przetargu. Po pierwsze nie ma możliwości zaistnienia składania ofert korupcyjnych. Po drugie w ten sposób można znacznie obniżyć koszty zakupu średnio o 20 procent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group