Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4300
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wojciech Łużniak odchodzi z rady miasta

Wtorek, 13 września 2016, 7:00
Aktualizacja: Środa, 14 września 2016, 8:20
Autor: UM
Jelenia Góra: Wojciech Łużniak odchodzi z rady miasta
Fot. Archiwum
Wojciech Łużniak, radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry złożył 12 września mandat radnego. Decyzję tę wyjaśniał zmianą planów zawodowych, które wiążą się z wyjazdem z miasta. Poniżej oświadczenie Wojciecha Łużniaka.

„Informuję, iż z dniem 12 września 2016 r. składam mandat Radnego Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
Ze względu na zmianę pracy i podjęcie nowych obowiązków zawodowych poza Jelenią Górą uznaję, iż pogodzenie działalności radnego i obowiązków zawodowych byłoby bardzo trudne.

Nie chcę – w odróżnieniu od niektórych innych radnych jeleniogórskiej Rady Miejskiej – którzy, albo mają pracę w Warszawie, albo są członkami rad nadzorczych spółek, prowadzących działalność w odległości kilkuset kilometrów od Jeleniej Góry, albo też zamieszkują w innych miejscowościach zapewniając jednocześnie , że są mieszkańcami miasta – nikogo i niczego udawać.

Działalność radnego jest dla mnie bardzo ważna i podejmuję decyzję o złożeniu mandatu radnego z ogromną przykrością, bo Jelenia Góra jest i pozostanie moim miastem, z którym jestem związany emocjonalne bardzo trwale. Jednak ta decyzja wynika właśnie z poczucia odpowiedzialności – skoro nie byłbym w stanie wykonywać tego mandatu w taki sposób, w jaki sobie wyobrażam pracę radnego, to decyduję się złożyć mandat, by umożliwić innej osobie podjęcie tych obowiązków w możliwie najpełniejszym zakresie, jakiego wymaga ta funkcja.

Dziękuję Mieszkańcom Jeleniej Góry, w szczególności osobom, które oddały na mnie swój głos , co dało mi szansę pracy dla naszego Miasta. Dziękuję Koleżankom i Kolegom Radnym za współpracę, a pracownikom Biura Rady Miejskiej – za okazywaną mi pomoc i życzliwość. W swoim nowym miejscu pracy będę starał się – jeśli tylko warunki na to pozwolą – być skutecznym ambasadorem jeleniogórskich spraw.„

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
847
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group