Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3758
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Woda wysoka, ale nie przybywa

Czwartek, 25 czerwca 2009, 17:57
Aktualizacja: 17:58
Autor: Mar
Jelenia Góra: Woda wysoka, ale nie przybywa
Fot. Mar
Nadal trwa stan alarmu przeciwpowodziowego ogłoszony przez powiatowe centrum kryzysowe. Woda w rzece Kamienna utrzymuje się na wysokim i stałym poziomie, ale już nie przybywa. O godzinie 14 w punkcie pomiarowym lustro wody wskazywało 230 centymetrów. W latach poprzednich oznaczało to, że najniżej położone tereny były już podtopione.

O godzinie 16 poziom Bobru przekraczał stan alarmowy o 50 centymetrów, poziom Kamiennej o 20 centymetrów. Woda bardzo powoli opada, jednak każdy opad deszczu może zatrzymać ten spadek.

- Zeszłoroczna regulacja i pogłębienie Kamiennej i Bobru uratowało nas teraz przed podtopieniami – mówi zastępca prezesa MPGK, Jan Pałka – akcje przeciwpowodziowe koordynuję od wielu lat i przy takim poziomie wody już trzeba było ratować dobytek i ludzi. Tymczasem teraz woda cały czas mieści się w korytach rzek.

MPGK rozlokowało w kilku miejscach miasta prawie tysiąc worków z piaskiem. Ubiegłej nocy 500 sztuk i pracownicy do układania pojechali na ulicę Ludową.
- Dyżurowali tam przez całą noc do godziny 14 i gdy zagrożenie zaczęło powoli się zmniejszać pojechali do domów – wyjaśnia prezes Pałka – teraz wszyscy są pod telefonami, w bazie mamy przygotowany piasek i worki do napełniania. Na szczęście deszcz ustał i myślę, że zagrożenie powodzią będzie coraz mniejsze. Jednak co przyniosą nam najbliższe dni nie wiemy.

Zgodnie z bieżącą prognozą pogody deszcz ma padać w naszym regionie w piątek, sobotę i niedzielę. Jednak z dużymi przerwami i niezbyt intensywnie. Oby pogłębione i oczyszczone rzeki wytrzymały napływ nowej wody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group