Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5604
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Woda na młyn Wodnika

Środa, 21 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 21 marca 2007, 13:22
Autor: ROB
Jelenia Góra: Woda na młyn Wodnika
Fot. ...
Czy mieszkańcom grożą podwyżki cen wody?

Sprawa dotyczy projektu uchwały o zwiększeniu kapitału początkowego spółki Wodnik. Miasto chciało przekazać spółce majątek o wartości 11 milionów złotych, m.in. część przyłączy i sieci wodociągowych.

– To może spowodować podwyżkę cen – obawia się Miłosz Sajnog, radny Wspólnego Miasta. - Przekazanie majątku wiąże się z naliczaniem amortyzacji od niego, a to bezpośrednio wpływa na cenę wody.
Podkreśla, że radni nie mieli czasu na zapoznanie się z tą uchwałą. – Nie dostaliśmy wszystkich załączników – mówi. – Jak można głosować nad czymś, czego nie znamy?

– Przejęcie majątku zaplanowano tak, że cena wody nie wzrośnie – zapewnił na sesji Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.
Jednak po protestach radnych, prezydent Marek Obrębalski wycofał projekt uchwały na wczorajszej (wtorek) sesji. – Radni będą mieli czas na zapoznanie się z nią. Dopiero po tym zostanie ona poddana pod głosowanie – mówi Jerzy Łużniak.

Co ciekawe, prezes Wodnika Stanisław Dziedzic nic nie wiedział o planowanym przekazaniu sprzętu kierowanej przez niego spółce. – Przeczytałem o tym w Jelonce – powiedział nam. – Nie byłem zaproszony na sesję, nie uczestniczyłem też w pracach nad tą uchwałą.

Jak twierdzi, przedstawił radzie majątek, który spółka chciałaby przejąć, wraz z harmonogramem. – Zakłada on przejęcie majątku miasta etapami, by nie wpływało to na podwyżkę ceny wody – mówi. – Amortyzacja rzeczywiście wystąpi przy takiej operacji, ale uzyskamy też spore oszczędności. Nie będziemy na przykład płacić podatku dochodowego od wymiany rur w sieci. W tej chwili urząd skarbowy traktuje takie zadanie jako nasz przychód i każe nam odprowadzać za niego podatek.

Prezes Dziedzic twierdzi, że nie zna zapisów projektu uchwały. – Być może była zgodna z harmonogramem, który przedstawiłem i rzeczywiście ceny by nie wzrosły – powiedział.

Cena wody w Jeleniej Górze wynosi 3,08 złotych za metr sześcienny brutto i – wg projektu Stanisława Dziedzica – ma pozostać na stałym poziomie do 2009 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group