Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 4554
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wnioski po kontroli escape room–ów

Sobota, 12 stycznia 2019, 14:01
Aktualizacja: Niedziela, 13 stycznia 2019, 11:35
Autor: Paweł Guszała
Region: Wnioski po kontroli escape room–ów
Fot. Paweł Guszała
4 stycznia w jednym z escape room–ów w Koszalinie zginęło pięć nastolatek. Po tej tragedii Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zleciło podległym sobie służbom sprawdzenie wszystkich tego typu miejsc na terenie naszego kraju. Kontrole objęły także Jelenią Górę i okolice.

Na naszym terenie do tej pory kontrole przeprowadzali strażacy z grupy prewencyjnej Komendy Miejskiej. W sumie do sprawdzenia mieli 8 obiektów. Najgorzej wypadł escape room w Szklarskiej Porębie.

Została wydana negatywna decyzja z tymczasowym zamknięciem obiektu – mówi mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. - Suma wszystkich błędów nie pozwalała wystawić pozytywnej oceny na dalsze funkcjonowanie tego miejsca.

Co do pozostałych obiektów nie było większych zastrzeżeń.

Przeprowadziliśmy kontrole w sumie w sześciu obiektach, ponieważ 2 escape room-y na chwilę obecną są wyłączone z użytkowania. Potwierdzili to ich właściciele. Natomiast w tych obiektach, które sprawdzaliśmy, znaleźliśmy w każdym z nich jakieś niewielkie nieprawidłowości. Wszystkie zostały już usunięte. Mowa o niewłaściwym oznakowaniu dróg ewakuacyjnych, składowaniu materiałów łatwo palnych na drodze ewakuacyjnej, brak gaśnic, ich legalizacji lub braku oznaczenia sprzętu gaśniczego. Możemy stwierdzić, że pozostałe obiekty (przyp. red. oprócz tego w Szklarskiej Porębie) są jak najbardziej bezpieczne – kończy K. Zakrzewski.

To nie koniec kontroli escape room-ów. Z tego, co się dowiedzieliśmy pracę w tym zakresie rozpoczęli funkcjonariusze policji.

Twoja reakcja na artykuł?

23
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
10%
Złości
3
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group