Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 3411
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wniosek o karę dla Simeko

Czwartek, 16 lutego 2017, 8:42
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2017, 8:25
Autor: UM
Jelenia Góra: Wniosek o karę dla Simeko
Fot. Archiwum
– W minionym tygodniu patrole jeleniogórskiej Straży Miejskiej, zajmujące się m.in. działaniami kontrolnymi w zakresie używania prawidłowego paliwa do celów grzewczych, natrafiły na przypadki spalania elementów stolarki okiennej i drzwiowej oraz paneli podłogowych w bazach firmy Simeko – informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Ukarani mandatami zostali dwaj pracownicy firmy ochroniarskiej, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku używania tego paliwa, otrzymali mandaty wysokości 500 i 200 zł. Przepisy prawa bowiem stanowią, że Straż Miejska może bezpośrednio ukarać wyłącznie osoby, które palą odpadami.

Jednak znaczną część odpowiedzialności – zdaniem Straży Miejskiej – ponosi kierownictwo firmy, na terenie której odbywa się ten proceder, bowiem odpowiedzialne jest za takie procedury pracy, które uniemożliwiają naganne działania. Tyle, że za niedopełnienie obowiązków wynikających z nadzoru, co umożliwia w konsekwencji spalanie niedozwolonych surowców może ukarać firmę grzywną Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Komendant Straży Miejskiej skierował do jeleniogórskiej delegatury WIOŚ pismo w tej sprawie wnioskując nałożenie grzywny w wysokości 50.000 zł, co przy możliwości sankcji do 1.000.000 zł nie jest z pewnością karą krzywdząco nieproporcjonalną do stopnia zawinienia – dodaje C. Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group